07.12.2022

V Chomutově se nezadařilo. Domácí otočili v třetí třetině

Moc nechybělo Branickým k odvozu třech bodů z chomutovské ROCKNET Arény. Ještě v polovině poslední třetiny byla Kobra ve vedení. Pak ale přišly dva rychlé góly Pirátů a vítězství tedy zůstalo na severu Čech. Na další venkovní výhru tak Kobra stále čeká.

23. kolo, 07.12.2022 v 17:30

Piráti Chomutov

5:3

(1:0, 1:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Chrpa (Matai), 35. Chrpa (Hübl), 50. Koblížek (Hübl, Matai), 53. Kostourek (Zajíček, Lukeš), 59. Lukeš (Hübl) – 29. Novák, 34. Šťastný (Kolda, Duda), 40. Novák. Rozhodčí: Pastier - Tichý, Žídek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 421. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.

Piráti Chomutov: Horák – Matai, Hocelík, Havel, Seemann, Žižka, Váchal, Sýkora – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Koblížek, Mála – Veselý, Mežnar, Zajíček – Svoboda, Ekrt, Vostiňák.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Duda, Knesl, Stejskal, Holý, Straka, Svach – Kolda, Petrov, Nápravník, Petrák, Jedlička, Míšek, Martínek, Zídek, Ksandr, Šťastný, Novák, Theimer.

Autor reportáže: Michal Luxa (piratichomutov.cz)

Už ve čtvrté minutě se z pozice obránce objevil za soupeřovou brankou Jakub Matai, jenž předložil kotouč Jakubu Chrpovi, jehož pokus zamířil do pravé šibenice – 1:0. O čtyři minuty později chyboval Viktor Hübl, a tak se do akce po levé straně hnal Tomáš Šťastný, který mířil na zadní tyčku. Avšak Adam Horák byl pozorný a černou gumu vyrazil.

O chvíli později vylepšoval situaci Chomutova autor úvodní trefy, jenž posunul puk na Františka Lukeše, ovšem jeho snažení mířilo do břevna. Po nedůrazu ve středním pásmu ujížděla Kobra ve čtrnácté minutě do přečíslení. Po přihrávce od levého mantinelu se před branku natahoval Oto Theimer, jehož teč mířila do Horákových betonů.

V úvodu druhé periody se sám před chomutovskou brankou objevil Tomáš Šťastný, ovšem v dobré pozici přestřelil. Na levém kruhu se nacházel Viktor Martínek, jenž také dorážel. Avšak Adam Horák byl v obou případech dobře postavený a puk do klece nepustil. V devětadvacáté minutě byl vyloučený hostující Martin Petrák, jenomže Piráti místo toho, aby soupeři odskočili, tak inkasovali. Přečíslení Kobry vzal na sebe Dominik Novák, jenž zamířil přesně nad brankářovu lapačku – 1:1.

Psal se čas 33:53, když se Pražané dočkali obratu! V přesilové hře vystřelil od modré čáry Matěj Kolda a Adam Horák vyrazil puk jen před sebe. S rychlou dorážkou tak přispěchal Tomáš Šťastný1:2. Ovšem vedení hostujícího mužstva trvalo pouze dvaatřicet vteřin. Viktor Hübl přihrál na osu Jakubu Chrpovi, po jehož dělovce se marně natahoval Lukáš Sochůrek – 2:2.

Po chvíli mohl strhnout vedení zpátky na stranu Severočechů Viktor Hübl. Jenomže hostující brankář své zaváhání stihl napravit na brankové čáře. Třináct vteřin před vypršením druhé dvacetiminutovky Kobra znovu úřadovala při vlastním oslabení. Od mantinelu až před branku si najel Dominik Novák, které po dlouhé kličce zamířil přesně pod břevno – 2:3.

V pětapadesáté minutě přetlačil Jakuba Váchala Ondřej Nápravník, který se sám řítil na chomutovskou branku. Adam Horák celou situaci ustál a zasáhl lapačkou. Jakoby se Piráti neponaučili a o chvíli později byl v úniku také Dominik Novák, ale také jeho vychytal domácí maskovaný muž. Za nedlouho byla k vidění akce na druhé straně, ovšem po Zajíčkově nahrávce mířil těsně vedle pravé tyče Milan Kostourek.

Také Piráti v devětačtyřicáté minuty zaúřadovali v početní výhodě. Viktor Hübl z pravého kruhu našel hokejku Tomáše Koblížka, jemuž se s velkou dávkou štěstí podařilo vyrovnat – 3:3. O tři minuty později nahodil puk po mantinelu František Lukeš a poté doslova zamotal obránce Jakub Zajíček, který viděl před branku najíždějícího spoluhráče. Zkušený Milan Kostourek udržel nervy na uzdě a převážil misky vah zpátky na stranu Chomutova – 4:3. Při závěrečné power-play vybojoval puk Viktor Hübl, jenž vybídl ke skórování Františka Lukeše5:3.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Konec dobry, všechno dobrý. Ovšem dvě třetiny to nebylo ono. Hrajeme si co chceme. Nebojujeme, nerveme se a bylo to těžké. O přestávce jsme trochu zvýšili hlas a udělali jsme korekturu v sestavě a myslím si, že třetí třetina byla z naší strany lepší. Trochu jsme se nastartovali, dali góly, což bylo důležité. Zlepšeným pohybem jsme si vynutili přesilovky, které jsme využili. Jinak si myslím, že se nám nedařilo proto, že nehrajeme naplno.“

Jiří Doležal (HC Kobra Praha): „První třetina z naší strany byla hodně špatná, ale ve druhé už jsme se rozjeli. Myslím, že se nám podařilo otočit utkání v nestandardních situacích. Kluci byli dobře nažhavení na to, abychom v Chomutově o body hráli. Ale ve třetí třetině jsme udělali tři fauly za sebou. Odehráli jsme to na pár hráčů, což nám vzalo sílu a bohužel jsme utkání nezvládli.“