04.08.2022

Úvodní zápas přípravy nevyšel, Kobra podlehla Příbrami těsně 2:3

Tadeáš Podolka

Početná divácká podpora hnala branické hokejisty dopředu, ale ani ta proti silnému soupeři z Příbrami nestačila. Kobra často hrála ve čtyřech a Baník zaslouženě zvítězil 3:2. Svěřenci Miloslava Šeby tak zatím čekají na první výhru.

přát., 04.08.2022 v 18:00

HC Baník Příbram

2:3

(0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 37. Šteiner (Kolda), 58. Zídek (Šteiner) – 7. J. Procházka (Eret, Hasman), 54. J. Procházka, 58. Hasman (J. Procházka, Zdeněk). Rozhodčí: Zeliska - Hlinka, Maňák. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek (30. Ondrík) – Šteiner, Svach, Ženíšek, Holý, Brůna, Němeček, Šesták – Zídek, Kolda, Novák, Petrák, Martínek, Labuzík, Mucha, Slavíček, Bláha, V. Procházka, Míšek.

HC Baník Příbram: Šorf (30. Šubrt) – Vinš, Strnad, Hlaváček, Havlín, Zdeněk, Rudovský, J. Matějka – Hasman, J. Procházka, Eret, Kraus, Pinkas, Furch, V. Matějka, Novotný, Beneš.

První třetina nabídla branku již po sedmi minutách, když se prosadila jedna z velkých letních posil Příbrami Jakub Procházka. Stav 1:0 pro Středočechy vydržel i do konce první části. Kobře se nedařilo příbramského gólmana Šorfa pořádně ohrozit, a často ztrácela puky. Po jedné takové chybě Koldy musela zasahovat jednička branických Lukáš Sochůrek, když do lapačky schovala pokus Tadeáše Pinkase.

Ve druhé části byli opět aktivnější hosté z Příbrami, už po 35 vteřinách zcela "zazdili" tutovou šanci na gól, když nedokázali proměnit přečíslení dvou útočníků na Sochůrka. Brankář Pražanů betonem vytěsnil střelu na tyč. Kobra pak musela čelit prvnímu oslabení v zápase, když se nechal vyloučit Václav Zídek za hákování. Příbramští hokejisté dlouho kombinovali a na jejich pokusy brankář domácích stačil. Sochůrek podržel spoluhráče ještě více v 27. minutě, když vychytal samostatný nájezd Josefa Hasmana, dalšího nového hráče hostů. Ve 30. minutě se rozhodly oba týmy pro výměnu gólmanů, do branky Kobry se tak dostal Matyáš Ondrík a do příbramské Filip Šubrt z americké univerzity v Rochesteru. Braničtí o 4 minuty později dostali šanci na srovnání stavu v podobě přesilové hry, ale ani nebezpečné pokusy Václava Zídka a Viktora Martínka na Šubrta nestačily. Kouzlo nedobytné klece Baníku pak ale odčaroval ve 37. minutě Dominik Šteiner, který prostřelil Šubrta z dorážky. Domácí tak zakončili druhé dějství s příznivějším stavem 1:1.

Třetí perioda nabídla kuriózní začátek, když hned byla vyloučena hráčská lavice Kobry za pozdní příchod na hrací plochu. Příbram tak dostala výhodu přesilovky, ale naštěstí pro domácí nebyla využita. Braničtí museli hrát ve čtyřech ještě jednou ve 48. minutě, a to po faulu Martina Bláhy. Také toto oslabení družina Miloslava Šeby přežila, zvládla přečkat i další trest Robina Míška z 50. minuty. Paradoxně pak ale Pražané inkasovali při vlastní přesilové hře, výstavním bekhendovým zakončením dostal puk za záda Ondríka svým druhým gólem v utkání Jakub Procházka. Zbytek početní výhody Kobra hrozila, jenže Příbram zvládla na její výpady reagovat. V 57. minutě se ale uvolnil na levé straně Václav Zídek a vymetl pravý horní roh příbramské branky. Vyrovnaný stav 2:2 vydržel ale sotva 30 sekund, když využil obranné chyby Josef Hasman, jenž jako nehlídaný trefil přesně pod víko. Kobra ještě v závěru zkusila hru bez brankáře, jenže ani tento nástroj nevedl ke srovnání skóre, a tak zvítězil Baník na branickém ledě 3:2. Domácí můžou tuto porážku Příbrami oplatit již příští týden, 10. srpna zamíří Kobra právě do středních Čech.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Na to, že šlo o první utkání, tak mělo tempo. Nakonec jsme vyzkoušeli sedm nových hráčů a Příbram taky, takže tam byla řada nepřesností. Kluci chtějí, což je důležité. Teď je jenom na nich v dalších přípravných utkáních, kdo se bude vejít do sestavy. Pro nás je to teď těžké. Odešlo nám hodně bodů, samozřejmě s Bříškou a Tondrem. Ještě potřebujeme jednoho slušného centra. Zkusíme ještě dva, tři hráče a uvidíme, jak se to vyvrbí."