28.01.2023

Série výher je u konce! Kobra padla v Ústí 5:3

Tadeáš Podolka

První soupeř v nadstavbě byl nad síly branických hokejistů, ústecký Slovan zvítězil na svém ledě 5:3. Na výkonu Pražanů se také podepsali chybějící opory Tomáš Šťastný s Dominikem Šteinerem. Tým s hadem na prsou celý zápas dotahoval, ale nakonec byli v koncovce úspěšnější Severočeši.

Nadstavba - 5. kolo, 28.01.2023 v 16:00

HC Slovan Ústí nad Labem

5:3

(1:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Trefný (Kuchynka), 35. Trefný (Kordule, Costa), 40. Bláha (Drtina, Roubík), 49. Roubík, 60. Bláha (Roubík) – 30. Martínek (Zídek, Kolda), 48. Matuška (Jedlička), 56. Jedlička (Matuška, Míšek). Rozhodčí: Domský – Kurtin, Janíček. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 757. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek – Drtina, Vacík, Trefný, Záruba, Funk, Šefl, Bartoš – Bláha, Tůma, Roubík, Kordule, Kuchynka, Costa, Horký, Smola, Berčík, Daniel.

HC Kobra Praha: Pittr – Duda, Knesl, Holý, Straka, Svach, Stejskal – Míšek, Janča, Zídek, Jedlička, Martínek, Kolda, Novák, Petrák, Ksandr, Matuška, Houška.

Duel v nadstavbě zatím neporažených týmů začali lépe hosté, v přesilovce se opřel do přihrávky Houška a Cikánek dlouho hledal puk. V desáté minutě mohl poslat do vedení ústecké Kuchynka, jeho dorážce do odkryté brány chybělo pár centimetrů. Radoval se tak ve třinácté minutě až ústecký kapitán Jakub Trefný, ten nahazoval kotouč před bránu a Pittr si srazil puk za svá záda – 1:0

V druhé třetině měl blízko k navýšení Kordule, jeho pokus ale vychytal Pittr. Z vyrovnání se tak v půlce utkání radovali hosté, Viktor Martínek se z mezikruží nemýlil. O pár minut později orazítkoval Trefný pouze tyč. To ho ale mrzet nemuselo, v nabídnuté přesilovce následně Jakub Trefný napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. To ještě nebylo z druhého dějství vše, jedenáct vteřin před koncem dostal puk Martin Bláha, dal si ho na bekhend a z mezikruží překonal Pittra – 3:1

Třetí periodu začal Slovan přesilovkou, byl při ní velmi aktivní, v oslabení ale trefil tyč Ksandr. Chvíli po domácí přesilovce a několika ústeckých šancí se dokonce dokázala Kobra prosadit, snižoval Jan Matuška. Po chvíli se ale radovali i domácí, když se jim jejich branku, kterou se se štěstím prosadil Jaroslav Roubík, uznali sudí až po poradě. Dále byli domácí aktivnější, čaroval hlavně Kordule, někdy byly jeho akce ale až moc překombinované. Čtyři minuty před koncem se plácl do skákavého puku Jakub Jedlička a vymetl všechny pavučiny nad Cikánkovou lapačkou. Kobře se už ale vyrovnat nepodařilo, naopak Martin Bláha dokázal ujet pražské obraně a do odkryté brány dovezl pohodlně pátou branku, tři body tak zůstávají na ústeckém zimním stadionu – 5:3.

Autor reportáže: Jan Koudelka (hcslovanusti.cz)