07.03.2020

První mečbol odvrácen! Juniorka otočila třetí duel série se Vsetínem

Anna Pavlína Sedláčková, Vojtěch Martinek

Sezóna juniorům ještě nekončí! Svěřenci Miloše Pecky se v sobotu vypravili do Vsetína, kde je čekal boj o všechno – první dva zápasy čtvrtfinálové série totiž prohráli 0:2 a 0:7, a třetí porážka v řadě by znamenala vyřazení z play-off. Vsetín si šel za postupem a na konci druhé třetiny vedl o dvě branky, Braničtí ovšem následně náskok trefami Černého a Janiurka smazali a poslali duel do prodloužení. Na rozhodnutí se čekalo dlouhých osm minut a patnáct sekund, po kterých vítězný kotouč za Málka poslal Richard Mucha. Kobra tak proti Valachům zvítězila 3:2 a čtvrtá bitva jí čeká už zítra.

ČF3, 07.03.2020 v 13:00

VHK ROBE Vsetín

2:3pr.

(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Vrána (Ondračka, Kožený), 22. Apolenář (Frimel, Vašenka) – 38. Černý (Janiurek), 47. Janiurek (Černý, Zmeškal), 69. Mucha (Zmeškal). Rozhodčí: Cabák – Gančarčík, Hladík. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 326. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Holáň, Ondračka (A), Kožený, Zeman, Pernický, Houser, Kunst – Vrána, Pospíšil, Apolenář, Vašenka, Veselý, Vavřík, Novosad, Babeliak, Baďura, Klímek (C), Frimel.

HC Kobra Praha: Ondrík – Skalík, Ženíšek, Stejskal, Zmeškal (A), Škutina, Skorčík – Janiurek, Ribarovski, Mucha (A), Míšek, Ksandr, Výrut, Šálek (C), Černý, Káninský, Soeldner.

Ihned po buly se Vsetín usadil v útočném pásmu, kde se ocitli hned v několika šancích, ale Ondrík za svá záda nic nepustil. Po 6 minutách hry se k silné střele dostala Kobra, ale vsetínský gólman byl v bráně na vše připraven. Podobná situace se odehrála i v polovině periody, ale ani tentokrát se hostům do brány trefit nepodařilo. Až v 16. minutě se podařilo prosadit Vojtěchu Vránovi.

22. minuta přinesla další gól domácího celku, a to po střele Jakuba Apolenáře. Kobra byla i přes ztrátu dvou gólů aktivní a při své přesilové hře byla vidět především u vsetínské brány. V 30. minutě se pokusil ještě jednou prosadit Vrána, ale trefil se do Ondríkovi výzbroje. Tentýž hráč se poté dostal na trestnou, což dalo hostujícímu celku naději na gól, který však nepřišel. Nepomohla ani přesilovka 5 na 3. Od 35. minuty hrál Vsetín v útočném pásmu, kde také hned několikrát vystřelil. Pár minut před koncem třetiny se Kobře podařilo vstřelit svůj první gól v play-off, jehož autorem byl Mikuláš Černý.

Na počátku třetí třetiny se hrálo především v útočném pásmu Vsetína, ale střel jsme se nedočkali. Srovnáno mohlo být již v 44. minutě, když se Janiurek s Černým dostali ke kotouči. Té samé dvojici se podařilo vyrovnat o tři minuty později, když Jan Janiurek postrčil puk okolo tyče za brankovou čáru. Poté se hrálo hlavně ve středním pásmu. Vsetín měl tendenci útočit, ale obrana hostující celku jim v tom úspěšně bránila. Od 52. minuty byl Vsetín častěji v útočné třetině, kde se snažili na Ondríka vystřelit přesnou střelu. Do konce periody, ale žádný gól již nepadl.

V úvodu prodloužení byla aktivnějším týmem Kobra, ale spíše Vsetínu se dařilo držet v útočném pásmu. Velká šance se naskytla Apolenářovi, když u kraje brankoviště získal kotouč, jenže za brankovou čáru se mu jej dostat nepodařilo. O utkání nakonec rozhodl Richard Mucha, který ihned po výjezdu ze střídačky získal puk pod kontrolu a od pravého kruhu vypálil do prázdného rohu.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme slušný vstup do utkání, první polovinu zápasu jsme měli nějakým způsobem pod kontrolou 2:0, to nás asi trošku ukolíbalo, soupeř dal na 1:2. My jsme pak do toho rozjetého vlaku nenastoupili. Pak to prodloužení, to už bylo takové vabank, oni prakticky měli přesilovku, tam skoro nevystřelili na bránu, ale pak zase naši nějakou tou nedisciplinovaností a nějakým tím přístupem, který byl v té druhé polovině utkání, jsme ten zápas nezvládli, ale nicméně nic nekončí, zítra je znovu další den a doufám, že zítra to snad dotáhneme do vítězného konce.

Miloš Pecka (HC Kobra Praha): Od nás především vybojované utkání, klukům moc děkuju za toto utkání. Vsetín u nás předvedl kvalitní výkon, dvakrát vyhrál a my jsme sem jeli sehrát důstojné utkání a vyvíjelo se to pro nás kvalitně. Po první třetině to bylo 1:0, pak 2:0, 2:1 jsme dali do druhé třetiny. Říkal jsem potom klukům, že ten zápas je otevřený, že tady můžeme uspět bojovností, zodpovědnou hrou, disciplinovaností, což se nám moc v Praze nedařilo a nakonec jsme ten zápas dovedli do prodloužení a dali jsme gól a jsme momentálně šťastní. Samozřejmě Vsetín je pořád favorit, ale myslím si, že jsme dneska sehráli důstojnou partii.