06.03.2020

Oslabení dorostenci s Motorem bojovali, na vítězství to ale nestačilo

Libor Kokoška

Braničtí dorostenci nastoupili do předposledního domácího zápasu ve skupině "O udržení" v kombinované sestavě, do hry tak nakonec zasáhli i dva starší žáci. Pražané se papírově silnějšího soupeře nezalekli, ještě deset minut před koncem zápasu bylo skóre vyrovnané. Jihočeši ale nakonec potvrdili roli favorita a z Prahy si odvezli tři body za vítězství 6:3.

U19, 06.03.2020 v 19:00

HC Motor České Budějovice

3:6

(0:2, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 25. Strnad (O. Nápravník, Bauer), 27. Strnad (Bauer), 41. Čečetka (Bauer, O. Nápravník) – 6. Kašpar (Kříž, Dvořák), 15. Dvořák (Petrásek, Kašpar), 26. Kašpar (TS), 50. Braun (Kalčík, Cibulka), 51. Kantor (Hail, Hála), 60. Kalčík (Vavřík). Rozhodčí: Velčovský – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 48. Střely na branku: 17:50. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:6.

HC Kobra Praha: Peyerl – Jiráček, A. Nápravník, Frydrich – Judiak, O. Nápravník, Procházka, Čečetka, Strnad (C), Rejna, Svoboda, Bauer (A)

HC Motor České Budějovice: Lidák (Cinka) – Cibulka, Hail (A), Hromada, Dvořák, Willmann – Hála, Kříž, Kašpar (C), Braun, Petrásek, Kantor, Pitel, Vavřík

Do předposledního domácího zápasu ve skupině "O udržení" nastoupili dorostenci pražské Kobry v kombinované sestavě. Kvůli marodce nemohlo nastoupit velké množství hráčů, museli je tak zastoupit dva starší žáci, jmenovitě gólman Filip Neudert a útočník Štefan Judiak. Celkově do pátečního utkání zasáhlo pouze dvanáct domácích hokejistů.

Už od první minuty se hrálo především před domácí brankou. Hosté měli několik větších šancí, svůj tým ale několika dobrými zákroky podržel talentovaný gólman Matiáš Peyerl. Ten byl překonán až v 6. minutě, kdy se po nahození Adama Dvořáka dostal do gólové dorážky kapitán Motoru David Kašpar. Nápor hostující týmu pokračoval i ve zbytku první dvacetiminutovky, což vyústilo v druhou branku. Filip Petrásek poslal puk na Adama Dvořáka, který z pravé strany hřiště procpal puk za záda branického gólmana.

Do druhého dějství vstoupili lépe hráči domácího celku. Na začátku třetiny orazítkoval jeden ze svěřenců Milana Vrzala levou tyč jihočeské branky. O něco později už ale byli Pražané úspěšnější, kapitán Kobry Lukáš Strnad se po přihrávce od Ondřeje Nápravníka parádním zakončením o břevno budějovické branky postaral o první branku pražského celku v pátečním zápase. Radost branických fanoušků ale netrvala dlouho, už po sedmi sekundách hry trestné střílení úspěšně přetavil v gól David Kašpar. Domácí cestu k vyrovnání znovu odstartoval svou druhou trefou v zápase ve 27. minutě Lukáš Strnad.

Pražanům se povedlo vyrovnat až na začátku třetí dvacetiminutovky. Adam Čečetka se po 25 odehraných vteřinách šikovně natlačil tělem před obráncem a povedenou trefou vymetl pravou šibenice českobudějovické branky. Kobra pak dlouho dokázal držet s Motorem krok, jihočeský celek byl ale nakonec přeci jen úspěšnější. Deset minut před koncem zápasu poslal modro-červený celek do vedení gólovou trefou Vilém Braun. Rozhozená branická defenzíva o pár sekund později inkasovala popáté, když se Lukáš Kantor dostal k odraženému puku, který si šikovně přehodil na bekhend a zakončením k pravé tyči obstřelil Matiáše Peyerla. Hostující vítězství zpečetil těsně před koncem zápasu Jakub Kalčík.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): "Bylo to pro velmi těžké utkání vzhledem k tomu, kolik nás bylo. V naší šatně od středy řádí horečka, mnoho hráčů proto proti Motoru nemohlo nastoupit. Sešli jsme se nakonec pouze v deseti, kádr jsme doplnili jedním hráčem ze starších žáků, někteří kluci dnes navíc zápas odehráli s teplotou. Na začátku utkání bylo vidět, že nám chybí potřebná síla. Mám ale radost, jak jsme k dnešnímu zápasu přistoupili, nevzdali to a do poloviny třetí třetiny ještě drželi vyrovnaný výsledek. V závěru nám to sice trochu uteklo, každopádně bych chtěl všechny kluky za dnešní výkon pochválit."