07.08.2020

Kobra proti Mostu neudržela dvoubrankové vedení, prohrála po nájezdech

Libor Kokoška

Kobra má za sebou první přípravné utkání v letošní sezóně. Braničtí hokejisté už po dvou dnech od prvního tréninku na ledě naskočili do utkání proti Mosteckým lvům. V prvním z osmi přátelských utkání, které svěřenci Miloslava Šeby před sezónou odehrají, se oba celky dlouho tahaly o vedení. Hned v prvních sedmi minutách utkání byly k vidění čtyři branky, tři z toho dokázal vsítit domácí tým. Utkání ale dopadlo lépe pro sportovce ze severu, kteří v polovině druhé třetiny nepříznivý vývoj zápasu zvrátili a nakonec zvítězili po nájezdech 5:4.

přát., 07.08.2020 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

4:5sn

(3:1, 1:3, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Kafka (Šteiner), 6. Šťastný (Zídek), 7. Šteiner, 35. Heldák (Pelant) – 2. Řehoř (Nedrda), 29. Šimeček (Mical, Kýhos), 32. Drašar (Kýhos, Nedrda), 32. Drašar (Mical, Kýhos), rozh. náj. Kýhos. Rozhodčí: Čáp – Dědek, Hlinka. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5.

HC Kobra Praha: Sochůrek (31. Langer) – Ryzák, Šteiner, Holý, Steinocher, Zmeškal, Pelant – Zídek, Bříška, Šťastný, Novák, Hlinka, Heldák, Mucha, Kafka, Čurda, Šeba, Hrubý, Sovík

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Fučík, Šesták, Havlůj, Bártek, Hoffmann, Urbánek – Kýhos, Mical, Čmolík, Nedrda, Řehoř, Šimeček, Böhm, Drašar, Kuběna.

Do pátečního zápasu naskočila branická Kobra hned s pěticí nových tváří. Krom navrátilce Marka Ryzáka se v dresu pražského celku objevili i Martin Čurda, Václav Zídek, Filip Kafka a Ondřej Holý.

Lepší vstup do zápasu měli hostující hokejisté, Ivanu Řehořovi stačilo jen 76 sekund, aby po povedené severočeské kombinaci dokázal prostrčit puk mezi gólmanem a bližší tyčí. Už v 5. minutě ale bylo vyrovnáno, po nepovedeném zakončení Dominika Šteinera se ke gólové dorážce dostal Filip Kafka. Teprve dvaadvacetiletý útočník se tak bodově prosadil hned v prvním zápase v novém působišti. Netrvalo dlouho a domácí příznivci se mohli radovat podruhé. Po přihrávce Václava Zídka se prosadil produktivní útočník Tomáš Šťastný. Ještě v 7. minutě se povedlo Kobře vsítit třetí branku. Dominik Šteiner si před brankou mosteckého celku pohotově všiml volného kotouče a přesně ho uklidil za záda zkušeného gólmana Lukáše Hosnedla.

Další gól byl k vidění až po konci první třetiny. Ve 29. minutě se po dlouhém nátlaku na branickou branku prosadil Jaroslav Šimeček. V polovině zápasu vystřídal v domácí brance Lukáše Sochůrka druhý pražský gólman – Lukáš Langer. Tomu se ale prvních pár minut v brance příliš nedařilo. Dvakrát ho dokázal překonat David Drašar, který tak výrazným způsobem pomohl Mostu k obratu. Nejdříve skóroval po rychlé kombinaci Severočechů, o chvilku později se po vhazování opřel do zakončení, které se zastavilo až v síti branické branky. Ještě před koncem druhé dvacetiminutovky se domácím hokejistům povedlo vyrovnat. Střelu Davida Pelanta od mantinelu z otočky lehce doklepl do branky Denis Heldák.

Ve třetím dějství se tempo pátečního duelu zpomalilo. Jedinou větší šanci si během závěrečné dvacetiminutovky dokázal vytvořit domácí střelec Václav Zídek, který svým bekhendem ale nenašel nic jiného než betony Lukáše Hosnedla. Po dohodě obou klubů se mělo utkání rozhodnout v nájezdech.V těch byli úspěšnější hostující hokejisté, kteří dokázali skórovat hned třikrát. O poslední rozhodující nájezd se postaral Jakub Čmolík.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Vzhledem k tomu, že máme za sebou jen tři tréninky a soupeř byl čtrnáct dní na ledě, tak první třetinu jsme zvládli dobře. Jak dozadu, tak i dopředu. Chtěli jsme nechat zachytat oba gólmany, proto jsme je v půlce vystřídali. Lukáš Langer šel na led zrovna v době, kdy soupeř trochu tlačil nahoru. Dostali jsme tak nějaké góly, z nichž Most vyrovnal. Ve třetí třetině jsme byli lepší, ale nevyužili jsme přesilovku pět na tři. V tom se mělo utkání zlomit. Ty hráče, které jsme potřebovali vidět, ať už to byl Václav Zídek, který by měl být posilou, nebo samozřejmě i Filip Kafka a beci ze Slavie, Steinocher i Holý, hráli bez problémů. Výraznou osobou byl Marek Ryzák, který by měl být lídrem obranných řad. Na to, že se jednalo o první naše utkání, tak mělo tempo. Bylo sice vidět, že soupeř už má více natrénováno, navíc o den dříve porazil prvoligové Ústí nad Labem 5:1. Na čtyři formace jsme to ale zvládli. Myslím si, že i junioři, kteří nastoupili, si ještě řeknou o triko.

Vladimír Machulda (MOSTEČTÍ LVI): Utkání mělo z naší strany dobré tempo. V první třetině jsme udělali pár chyb, z nichž jsme dostali góly. Zbytek zápasu už byl vyrovnaný, kluci hráli to, co jsme po nich chtěli. Nedali jsme sice v základní hrací době vítězného góla, ale s výkonem jsem spokojený.