12.01.2020

Junioři zvládli duel se Slovanem a posouvají se na třetí místo

Libor Kokoška

Šlágr 31. kola Extraligy juniorů nabídl souboj mezi čtvrtou Kobrou a druhým Ústím. I když severočeský Slovan přijížděl do Prahy jako papírově silnější celek, Kobra nedala svému soupeři nic zadarmo a zejména díky velké efektivitě v koncovce nakonec vyhrála 6:2. Tři kanadské body získal domácí střelec Mansúr Káninský.

31. kolo, 12.01.2020 v 12:15

HC Slovan Ústí nad Labem

6:2

(2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Káninský, 16. Mucha (Ksandr, Káninský), 24. Káninský (Ksandr, Mucha), 39. Mucha (Janiurek, Skorčík), 55. Šálek, 60. Sup (Míšek, Skorčík) – 35. Harkabus (Stuchlý, Mareš), 52. Brandner (Šindelář, Mareš). Rozhodčí: Glanc – Karda, Stanko. Vyloučení: 6:12. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 46. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Skorčík, Zmeškal (A), Cichoň, Skalík, Ženíšek, Stejskal – Stupka, Sup, Janiurek, Ribarovski, Ksandr, Káninský, Mucha (A), Škutina, Černý, Šálek (C)

HC Slovan Ústí nad Labem: Svoboda – Mareš, Stuchlý (A), Jarábek, Gottfried, Šešina, Polata, Štěpánek – Šindelář, Janoušek (A), Harkabus (C), Hampl, Brandner, Čermák, Kušej

Mnohem lepší vstup do utkání měla Kobra. Hrubku v severočeské defenzivě potrestal proměněným samostatným únikem na branku Tomáše Svobody Mansúr Káninský. Ve 13. minutě musela být hra kvůli rozbití jednoho ze světel nad ledovou hra přerušena na patnáct minut. Ani pauza ale branické hokejisty nepřipravila o formu. Jan Ksandr našel pět minut před koncem první dvacetiminutovky volného Richarda Muchu, který sebejistým zakončením poslal puk za záda přesouvajícího se gólmana.

Po 23. minutách hry to už bylo o tři góly, přečíslení 2 na 1 přetavil Mansúr Káninský v gólové zakončení švihem do pravé šibenice. První branka Ústí tak přišla až po půlhodině hry, na konci povedeně zahraného přečíslení stál kapitán Matěj Harkabus. Na závěr třetiny se dočkali domácí fanoušci další branky, nahození Jana Janiurka dokázal Tomáš Svoboda vyrazit pouze před sebe, kde se k dorážce dostal Richard Mucha.

Ve třetím dějství nedělního zápasu se ještě povedlo zdramatizovat vývoj utkání Romanu Branderovi, který z prostoru mezikruží švihem poslal puk pod víko pražské branky. Pak už ale byla hra opět v režii Kobry. V 55. minutě se po zaváhání brankáře Slovanu prosadil domácí kapitán David Šálek, necelou minutu před koncem pak uzavřel gólový výpis zápasu Michal Sup.

Miloš Pecka (HC Kobra Praha): "Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout a zmenšit tak bodový náskok Ústí. Zápas byl pro nás těžký. Dostali jsme se ze začátku zápasu do vedení, které jsme kontrolovali až do konce. Za stavu 4:1 jsme tam měli dvě zbytečná oslabení, pak se nám ale povedlo dát důležitý gól na 5:2, který zápas rozhodl. Po dnešku stále můžeme bojovat o druhé místo."

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zápas se nám nepovedl, prohráli jsme 2:6. Myslím si, že ten výsledek neodpovídá předvedené hře. Gólových šancí jsme měli spoustu, trápila nás ale efektivita v koncovce. Těžko se dvěma góly můžeme venku vyhrát."