23.09.2021

Dorost nestačil na Havlíčkův Brod! Stále tak čeká na výhru

Vít Trubička

Braničtí dorostenci mají za sebou další domácí utkání, ve kterém vyzvali průběžně třetí tým tabulky, Havlíčkův Brod. Tým z Vysočiny se ale hned na samém počátku zápasu dostal do vedení, které pak udržel po celou dobu. Kobře se povedla především třetí třetina, i tak ale musela skousnout porážku 3:7.

5. kolo, 23.09.2021 v 16:00

BK Havlíčkův Brod

3:7

(0:4, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Mráz, 49. Uhlík (Příhoda), 50. Štěpánek (Kovář, Palaščák) – 1. Vaněček (Kuprijanov), 10. Smetanka (Kuprijanov), 16. Fiala (Bernard), 20. Gutsu (Adam), 22. Chymo (Bernard), 39. Fiala (Koubek), 40. Kozlík. Rozhodčí: Müller – Hradil, Stacho. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 19:45. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7, 3:7.

HC Kobra Praha: Simon (20. Bašta) – Mack, Mráz, Cibulka, Nácovský, Seidler, Sůsa (C), Stanko – Jáchym, Leinweber, Holec, Kovář (A), Palaščák, Fáber, Štípek, Příhoda, Uhlík, Štěpánek.

BK Havlíčkův Brod: Bělohlávek – Vaněček (C), Novotný, Chymo, P. Mrtka, Ondruš, Adam, R. Mrtka – Kuprijanov, Koubek, Bernard, Gutsu, Smetánka, Kozlík, Prchal, Fiala, Teplý (A), Bakus.

Do první třetiny vstoupil o něco lépe Havlíčkův Brod. Už v první minutě se ujal vedení zásluhou Jana Vaněčka, který si převzal kotouč po nepřesné akci Kuprijanova a z levé strany ho poslal rychle za záda gólmana domácího týmu. Poté se ale hra víceméně vyrovnala, Kobra navíc měla výhodu přesilové hry. V ní se ale málokdy dostala ke střele na branku Jakuba Bělohlávka.

Hosté tak tuto část přežili bez úhony a naopak začali tlačit na kobří svatyni. K dorážce po střele Ilariona Kuprijanova se dostal Tomáš Smetánka, který ihned poslal puk do volného prostoru u pravé tyče. Bruslaři ale měli i nadále více ze hry, v tom jim pomohla i úvodní přesilovka. Krátce po jejím skončení navýšil vedení svého týmu Matěj Fiala. Ještě jeden gól v první třetině dokázal vsítit v poslední minutě Alexandr Gutsu. Braničtí dorostenci tak po první části zápasu museli odvracet čtyřgólovou prohru.

Druhou periodu zahájili Braničtí s novým mužem v brance, Josefa Simona vystřídal Jonáš Bašta. I jeho ale Havlíčkobrodští rychle gólově pokřtili. Rychlou akcí dokázal poslat puk k pravé tyči Kryštof Chymo a jeho tým už vedl 5:0. Pak se ale i Kobra osmělila a dostala se do řady šancí, v čemž jí pomohla i přesilovka. Také z toho pramenil její první gól. V čase 32:40 sebral volný kotouč Adam Mráz a z první ho poslal do branky Havlíčkova Brodu.

Zbytek druhé třetiny se dohrával po přestávce způsobené vysklením plexiskla při gólových oslavách Kobry. Vstup do této fáze vyšel lépe domácímu týmu, která ho hry vstoupila aktivněji. Před koncem třetiny ale přišla ledová sprcha v podobě dvou rychlých tref Havlíčkova Brodu. O tu první se postaral Matěj Fiala, vzápětí ho následoval Filip Kozlík. Před posledním dějstvím tak hosté vedli už 7:1.

Počátek třetí části zápasu vyšel lépe hostům, kteří se jako první dostali ke střele. Dál ale průběh ovlivnila série přesilovek, převážně tedy na straně domácího týmu. Braničtí se taky právě ve třetí třetině dostali ke dvěma rychlým gólům. Prvního z hole Samuela Uhlíka v čase 48:48, o čtyřicet vteřin později se prosadil Jakub Štěpánek.

Další průběh závěrečné periody patřil spíše hráčům Havlíčkova Brodu. Ti ale tentokrát ani v jedné z šancí nenašli recept na gólmana Jonáše Baštu. I tak si ale na Vysočinu odvezli vítězství 7:3, díky kterému si pojistili pozici na čelních příčkách tabulky, kdežto domácí Kobra stále čeká na první výhru v Extralize dorostu.

Jiří Doležal (HC Kobra Praha): „Těžko se mi tohle utkání hodnotí. Jsem strašně zklamaný z toho, co jsme předvedli. Kromě pěti minut, kdy jsme dali dva góly, neodpovídal výkon tomu, co mají kluci natrénováno. Každý si musí sáhnout na své svědomí, jestli udělal vše, co se po něm chtělo. Byl to náš nejhorší výkon ze všech dosavadních zápasů.“

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): To, co jsme si předsevzali před zápasem, se nám povedlo. Byli jsme aktivní, pohybem jsme domácím dělali problém. Jsme rádi, že jsme to zužitkovali i gólově. Nebýt prodlevy s rozbitým plexisklem, tak bychom se do toho dostávali ještě rychleji. Pauza nás rozhodila, po většinu zápasu jsme ale kontrolovali hru.