30.09.2020

Těžká a vyrovnaná bitva s Táborem. Body však udrželi domácí

Nelehký úkol čekal na branické hokejisty při prvním zápase po delší přestávce. Vydali se totiž do Tábora, kde se sice jako první ujali vedení, domácí ale záhy vyrovnali a už byla k vidění vyrovnaná hra s řadou příležitostí na obou stranách. Šťastnější ovšem byli hráči Tábora, kteří tak na svém ledě dokázali udržet tři body.

4. kolo, 30.09.2020 v 18:00

HC Tábor

4:2

(1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Šulek (Matušík, Bárta), 22. Havelka (Matušík), 29. Bárta, 57. Přibyl (Havelka) – 4. Šťastný (Ryzák), 26. Mucha (Novák, Šťastný). Rozhodčí: Němec - Kubíček, Sedláček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 815. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Tábor: Kolář – Pařízek, Radoš, Černý (A), Havelka, Havran, Hajič, Doktor, Bouška – Matiášek, Škoda (A), Seidl, Šulek, Matušík, Bárta, Dančišin, Zayml, Přibyl, Prášek, Tejko, Heřman (C)

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ryzák, Šteiner, Steinocher, Procházka, Holý, Pelant, Zmeškal – Šťastný, Zídek, Novák, Mucha, Hlinka, Heldák, Kafka, Hrubý, Sovík, Šálek

Do utkání vstoupila o poznání lépe Kobra. V tom jí jistě pomohla i brzká přesilovka a již ve čtvrté minutě se dostala do vedení díky Tomášovi Šťastnému. Tlak Branických pokračoval i nadále, velkou šanci měl Dominik Novák, domácí obránci ho ale zastavili. Vzápětí se ovšem do akce dostali i hráči Tábora a průběh třetiny byl celkem vyrovnaný.

V závěru to byl ovšem Tábor, který se chopil režie hry. Znovu v tom domácím pomohla přesilovka. První vážnější akci sice ještě Sochůrek zvládl pokrýt, na střelu Ondřeje Šulka ale už nevyzrál. Oba týmy tak do kabin odcházely za vyrovnaného stavu.

Počátek druhé periody ale vyšel lépe domácím hokejistům, kteří se hned zkraje díky Dominiku Havelkovi ujali vedení. Čím dál tím více se do hry zapojili i hráči Kobry, kteří svou snahu přetavili v trefu z hole Richarda Muchy po chybě domácí obrany.

Domácí ale nenechali nic náhodě a ihned si vedení získali zpět. O to se postaral Jan Bárta, který Sochůrka překonal kličkou do bekhendu. Kobře se po zbytek třetiny dařilo útočit o něco více, žádný gól už ale nepadl. Tábor tak do závěrečné periody vstupoval s jednobrankovým náskokem.

I v úvodu třetí třetiny byla daleko lepší Kobra. Šanci na vyrovnání měl Václav Zídek, táborský gólman Kolář ale precizně zapracoval svou lapačkou. Po dlouhou dobu ale byla k vidění celkem vyrovnaná hra s řadou příležitostí na obou stranách, něco podstatného tomu ale chybělo. A sice gól. Ten padl až v 57. minutě, kdy definitivně stvrdil vedení Tábora svou premiérovou trefou Adam Přibyl.

Nic se na tom nezměnilo ani v posledních chvílích, a to i přesto, že Kobra hrála skoro minutu a půl bez gólmana. Braničtí tak sice bojovali, z jihu Čech ale tentokrát odjíždějí bez bodu.