03.10.2018

Řisuty nad síly Kobry

Vojtěch Martinek

P R A H A – Bohužel. Středeční střetnutí ve Slaném další body do tabulky pro branické hokejisty nepřineslo, Kobra na ledě posledních Řisut padla 3:6. Za hosty se postupně prosadili Jiří Kysela, Jaroslav Kasík a Tomáš Šťastný.

7. kolo, 03.10.2018 v 18:00

HC Řisuty

6:3

(3:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Patyk (Rod, Urbanec), 14. Kos (Kolářík), 20. Patyk (Rudovský), 36. Kos (Vyskočil, Kolářík), 47. Patyk (Urbanec, Kučera J.), 51. Rod (Urbanec, Krpata) – 11. Kysela (Jedlička), 54. Kasík (Drahorád, Chlapík), 57. Šťastný. Rozhodčí: Šindel – Marek, Kučera Ma.. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3.

HC Řisuty: Stahl – Kučera J., Chládek, Potěchin, Kolářík, Veber, Rudovský – Kos (C), Patyk, Urbanec, Krpata (A), Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Hampl, Kučera Mi., Rod (A), Kalla.

HC Kobra Praha: Mouček – Drahorád, Skočovský, Semrád, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Pekárek, Kysela, Hanták, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner Do. (C), Slabý, Chlapík, Kasík, Šteiner Da., Šťastný, Hlinka.

Pravou nohou do středečního utkání vstoupili domácí, kteří už ve čtvrté minutě slavili první gól – teč Tomáše Roda do klece dorazil Petr Patyk. Jen o pár chvil později mohl vedení svého celku zvýšit Urbanec, s jehož zakončením si ale připravený Mouček poradil.

V polovině první části pak bylo vyrovnáno, když zaváhání řisutského gólmana využil Jiří Kysela. Rovný stav však nevydržel dlouho, pouhé tři minuty na to se totiž nechali krátce po sobě vyloučit Dominik Šteiner a Filip Hanták a domácí dvojnásobnou početní výhodu přetavili v branku zásahem Matěje Kose. Těsně před koncem třetiny se ještě z bezprostřední blízkosti svatyně prosadil opět Petr Patyk a po prvním dějství tak platil stav 3:1.

Hned v úvodu další dvacetiminutovky měl obrovskou šanci snížit Jakub Jedlička, jehož únik ale skončil pouze výborným zákrokem Davida Stahla. Hosté dále nezvládli využít ani dvě přesilovky, přičemž v té druhé se jejich obraně úplně vysmekl Patyk, jehož pokus o zkompletování hattricku musel likvidovat až Mouček.

V čase 35:23 nepsané sportovní pravidlo „nedáš – dostaneš“ opět potvrdilo svou platnost. Několik desítek sekund předtím totiž minul v ideální pozici branku Řisut Jedlička, zatímco na druhé straně ledu zakončil přesně mezi betony Moučka Matěj Kos a zařídil tak svému týmu pohodlný tříbrankový náskok.

Úvodní minuty třetí části nabídli další gól, opět se prosadily Řisuty – hattrick přesnou tečí dovršil Petr Patyk. Na jeho zásah pak o něco později v přesilovce navázal Tomáš Rod a s Kobrou to začínalo vypadat opravdu bledě. Naděje ale umírá poslední…

Sedm minut před koncem snížil na 2:6 Jaroslav Kasík, v oslabení se pak z nájezdu prosadil Tomáš Šťastný a Pražané rázem prohrávali „pouze“ o tři branky. Na větší zdramatizování utkání však již nezbýval čas a Braničtí se tak domů po porážce 3:6 vraceli s prázdnou.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „První třetina byla vyrovnaná, pak nám to uteklo. Ve třetí třetině jsme hodně míchali sestavou, měli jsme tam nějaké nevyužité brejky. Právě ty nás dnes srazily, spolu s oslabeními. Budeme na nich muset do příštích utkání zapracovat.“