23.10.2021

Přestřelka s vítězným koncem! Kobra zvládla drama v Písku

Vít Trubička

Tomu se říká bitva jako řemen! Braničtí v Písku už v jednu chvíli vyhrávali 4:1, pak ale soupeř dokázal otočit na 5:4 ve svůj prospěch a nakonec Kobra dokráčela k vítězství 10:6. Jedním z hlavních strůjců vítězství byl kapitán Kamil Bříška, který se sám zapsal na střeleckou listinu hned čtyřikrát!

10. kolo, 23.10.2021 v 18:00

IHC Králové Písek

6:10

(2:4, 3:0, 1:6)

Branky a nahrávky: 10. Čížek (Matějka, Dvořák), 17. Volf (Bílek), 22. Čížek (Sýbek, Matějka), 24. Čížek (Matějka, Dvořák), 28. Bednařík (Šuhaj, Matějček), 52. Matějka (Čížek, Volf) - 4. Heldák (Pelant), 12. Bříška (TS), 16. Bříška (Tondr), 16. Zídek (Havrda, Brož), 43. Šťastný (Bříška, Holý), 46. Bříška (Tondr), 49. Brož (Holý), 55. Šteiner (Petrák), 59. Bříška (Janda), 59. Brož (Janda, Zídek). Rozhodčí: Jílek - Rubáš, Tuháček. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4, 5:7, 6:7, 6:10.

IHC Králové Písek: Novák (21. Kříž) – Dvořák, Dosek, Bílek, Tampier, Turek, Najman – Bednařík, Matějka, Čížek, Volf L., Novotný, Matějček, Januška, Sýbek (C), Volf J., Šuhaj.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Pelant, Procházka, Holý, Ženíšek, Ryzák, Šteiner (A), Janda – Bříška (C), Tondr, Janča, Havrda, Brož, Hrubý, Heldák, Zídek, Petrák, Šťastný, Hlinka, Mucha.

Do utkání vstoupili Braničtí ve velkém tempu. Už v druhé minutě mohl skórovat Kamil Bříška, když se ocitl sám před píseckým gólmanem Novákem. Na gólovou trefu se ale dlouho nečekalo. V čase 3:38 Nováka překonal Denis Heldák. Hra se posléze víceméně uklidnila a další vážnější příležitost přišla až v desáté minutě, kdy srovnal Jakub Čížek.

Kobru zpátky do vedení vrátil po brilantní kličce v trestném střílení Kamil Bříška. Pak se rozjel branický gólostroj naplno. Ještě do konce první třetiny se prosadili Kamil Bříška a Václav Zídek. To ale nebyl poslední gól k vidění, ránu Dominika Bílka tečoval za Sochůrka Lukáš Volf. Kobra se posléze musela bránit dokonce dvojnásobnému oslabení. Přesto udržela vedení 4:2.

Druhou třetinu zahájil Písek s novým mužem v brankovišti. A nutno říct, že z pohledu jihočeského týmu došlo ke změně úspěšné. Už ve 22. minutě zahájil královskou cestu za obratem Jakub Čížek, který o minutu a čtyřicet vteřin později definitivně vrátil svůj tým do hry. Soupeři branického celku se následně ještě povedlo využít přesilovku a zásluhou Lukáše Bednaříka se dostat do vedení.

Dále měl více ze hry Písek, který ještě párkrát zahrozil bezprostředně před Sochůrkem. Zápas ještě okořenila menší potyčka mezi Jakubem Volfem a Davidem Pelantem. Nicméně žádná další gólová trefa už k vidění nebyla a domácí tým zahajoval závěrečnou část utkání s jednobrankovým náskokem.

Ve třetí třetině začalo to pravé drama. Kobra se rychle dostala do vedení díky Tomášovi Šťastnému a Kamilu Bříškovi. To jí sice ještě mohl Písek vzít bleskovým útokem a dvěma zakončeními v podání Turka a Matějky, leč další gól přišel z hole hostujícího Jaroslava Brože.

Kontaktní gól Písku následně dokázal vsítit David Matějka, který se zmocnil odraženého kotouče po Čížkově dělovce od modré a umístil jej za Sochůrkova záda. Samotný závěr utkání už ale patřil výhradně jen Branickým. Trochu kuriózní gól byl připsán Dominiku Šteinerovi, jehož střela po mantinelu se odrazila o gólmanovu brusli do branky. Závěrečnou dvouminutovku ještě zkusili Králové v šesti bez gólmana, což vytrestal Kamil Bříška. Kobří vítězství pak definitivně stvrdil minutu a šest vteřin před koncem Jaroslav Brož a hosté si tak odváželi domů do Prahy všechny tři body.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "První třetina byla z naší strany dobrá, ve druhé jsme se ale přizpůsobili tomu bláznivému hokeji na riziko, který tu Písek hraje. Nemělo to hlavu ani patu, takže jsme udělali změny v sestavě. Chtěli jsme zase začít hrát s kotoučem, to nám přineslo góly. Když jsme zápas otočili a hráli jsme naši hru na puku, věděli jsme, že je to rozhodující. Soupeř na to neměl odpověď."