21.08.2018

Po roční pauze Kobra poráží Řisuty

P R A H A - Série porážek s Řisuty skončila, Kobra vyhrála 4:2. Skončila tak série pěti utkání v řadě, ve kterých Buldoci Kobru přehráli. Dvě branky si připsal obránce Drahorád, Novák v brance nepustil jediný puk. Utkání doprovázely šarvátky, o vyloučení nouze nebyla.

přát., 21.08.2018 v 18:00

HC Řisuty

4:2

(1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Kysela (Tuma), 26. Šteiner (Drahorád, Šťastný), 28. Drahorád (Šťastný), 49. Drahorád (Tuma, Malovický) – 41. Piovarči (Mařík, Netolický), 55. Piovarči (Mařík). Rozhodčí: Hodač - Kratochvíl, Hána. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

HC Kobra Praha: Novák D. (od 33. Mouček) – Ryzák, Verbík R., Skočovský, Verbík J., Drahorád, Bureš – Malovický, Kellner, Šťastný, Tuma, Kysela, Hlinka, Šteiner, Schejbal, Slanina

HC Řisuty: Zázvorka – Potěchin, Dostál, Šíma, Novák V., Kučera J., Chládek – Krpata, Kalla, Fortelka, Netolický, Mařík, Piovarči, Frič, Řepka, Kučera M.

Od začátku zápasu bylo vidět, že domácí hráči nějaké zápasy stihli nabruslit. Již ve 4. minutě se prosadil dorážkou do prázdné branky Jiří Kysela. Puk se k němu dostal poté, co Tumovu střelu vykopl Zázvorka. Hráči Kobry si dokázali v průběhu třetiny několikrát vytvořit souvislý tlak, při hře ve vyrovnaném počtu hráčů se více prosazovali Buldoci až v závěru třetiny. První perioda však byla ve znamení nedisciplinovanosti, hlavně u hráčů Kobry. Celkem třikrát v krátké době se museli bránit ve čtyřech hráčích.

Žádnou z početních výhod nedokázal ani jeden z týmů využít, Řisuty měly k dispozici dokonce 40 sekund hry 5 na 3. Hlavně Zázvorka se ve své bráně činil a držel svůj tým, Novák také předvedl několik jistých zákroků. Ve druhé části padlo o branku více než v té první. Pohotovou akci a zručnost předvedl Dominik Šteiner, který se z úhlu vysunul před Zázvorku a kličkou zakončil. O dvě minuty později zvýšil již na 3:0 Karel Drahorád, jenž úspěšně tečoval puk vystřelený od Šťastného.

V polovině zápasu, konkrétně v čase 32:04, po skončeném oslabení, vystřídali domácí, jako v každém dosavadním zápase, muže v brance. Nováka, který tak odešel bez vstřelené branky, nahradil Mouček. Ani on ve druhé třetině nekapituloval. Po závěrečném hvizdu druhé periody se strhla na hřišti ještě pošťuchovaná, za níž byli vyloučeni Šteiner s Ryzákem na straně Kobry a Krpata s Fortelkou na straně Řisut.

Buldoci se prosadili střelecky až ve třetí části. Již 26 sekund po začátku se prosadil Milan Piovarči. Ten zakončil nad Moučkův beton po gólmanově zákroku po úniku 2 na 1. V půlce třetiny opět zvýšil druhou brankou v zápase Karel Drahorád, který se napřáhl na modré čáře a o protější tyč puk šel do sítě. O pár minut později mohl snižovat Dostál, Mouček jeho pokusy zastavil betonem.

Poslední branka utkání padla pět a půl minuty před koncem, do odkryté branky se trefil jediný střelec Řisut Milan Piovarči. Ve čtvrtém utkání tak Kobra vyhrála, v dalším zápase jí čeká pražská Slavia.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Byl to náš čtvrtý zápas, mančaft se pořád tvaruje. Potřebujeme, aby se uzdravil Jedlička, ale už by měl hrát proti Slavii. Dnes byl velkým přínosem Karel Drahorád, který hrál v obraně slušně, nakonec dal navíc dva góly. Samozřejmě máme ještě Šimona Antončíka, další z útočníků připravený do hry. Nicméně pořád hledáme ještě dva hráče, centra a křídlo, se kterými bychom posunuli tu útočnou fázi. Myslím, že v zápase se Slavií se ukáže, jak na tom jsme, dopředu i dozadu.

Martin Procházka (HC Řisuty): Pro nás to bylo první utkání v přípravě, zatím jsme měli jenom tréninky. Nevidím dnešní utkání úplně negativně. Měli jsme tam slušné momenty, měli jsme tam samozřejmě i momenty, kde nám trochu haproval ten systém, který jsme chtěli hrát. Máme tu plno mladých kluků, zkoušeli jsme vlastně dvě nové pětky, takže je potřeba si trochu osahat, co bychom po nich chtěli. Nemám z toho až tak špatný pocit, je to začátek a uvidíme.