13.11.2019

Kobra zvládla i třetí duel s čínskými draky, zvítězila sedmibrankovým rozdílem!

Vojtěch Martinek

Kobra ve středu zvládla duel s exotickým soupeřem a po výsledku 9:2 se znovu vrací na čelo tabulky! Hattrick v zápase s Čínou zkompletoval Kamil Bříška, dvěma brankami k demolici přišpěli Tomáš Šťastný a Denis Heldák. Po jedné brance si pak na svá konta připsali Karel Šefl a Daniil Petrov.

40. kolo, 13.11.2019 v 18:00

China Golden Dragon

9:2

(4:1, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Antončík, Bříška), 10. Šefl (Mrkvička, Šťatný), 11. Heldák (Petrov, Smejkal), 19. Bříška (Antončík, Mrkvička), 29. Šťastný (Bříška, Antončík), 42. Bříška (Hlinka, Šťastný), 47. Petrov (Smejkal, Heldák), 50. Heldák (Smejkal), 51. Bříška (Antončík, Mrkvička) – 16. Husarik (Zheng), 24. Kučera M. (Bláha, Zheng). Rozhodčí: Čáp – Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 9:2.

HC Kobra Praha: Langer – Knesl, Šteiner (A), Mrkvička, Valík, Šefl – Kohút, Hlinka, Bříška (A), Petrov, Hotěk, Šťastný, Hrubý, Antončík (C), Novák, Furch, Smejkal.

China Golden Dragon: Han – Wang Xiaodong, Jin, Chang, Guan, Si, Zich, Wang Xihan, Kučera J. (A) – Husarik (A), Zheng, Bláha, Wang Y., Song, Kučera M., Wang Chuxiong, Nagy, Li (C), Ma.

Úvodní minuty třetího sezónního střetnutí mezi Kobrou a zlatými draky se nesly až v překvapivě vyrovnaném duchu – hosté se během nich hned několikrát protlačili před Langera a ohrozili jeho svatyni. Pak byl ale za držení vyloučen Zhiao Jin a přesilovku po rychlé kombinaci v úvodní trefu přetavil Tomáš Šťastný. Braničtí následně měli na ledě převahu, trápila je ale koncovka.

Opět se jim podařilo Hana překonat až v polovině periody, a to hned dvakrát krátce po sobě. Z levého kruhu nejdříve puk do sítě dostal Karel Šefl, na jehož zásah navázal Denis Heldák. V šestnácté minutě sice zničehonic snížil Pavel Husarik, krátce před koncem třetiny ovšem vrátil Kobře tříbrankový náskok Kamil Bříška, a do první přestávky tak oba celky odcházely za stavu 4:1.

Draci do další pasáže vstoupili aktivně, což velmi rychle přineslo ovoce – v čase 23:20 Langera prostřelil Michal Kučera, a China tak rázem prohrávala jen o dva góly. To se ovšem nedlouho poté znovu změnilo, když si na konci devětadvacáté minuty na hattrick zadělal Tomáš Šťastný. Další zvrat mohl přijít po trestném střílení Martina Bláhy, které ale Langer hravě zneškodnil.

Druhá polovina prostřední části žádné branky nepřinesla, nicméně několik šancí na ledě k vidění bylo. Asi největší z nich měl domácí bek Tomáš Mrkvička, jehož střela z mezikruží rozezvonila tyčku čínské svatyně. Na druhém konci ledové plochy se pak do úniku o chvilku později dostal Zheng, jehož zakončení ale Langer zastavil betonem. Po dvou třetinách tak platilo skóre 5:2.

Na první zásah třetího dějství skromné publikum nečekalo dlouho. Už po minutě a půl se za Hanem opět rozsvítilo červené světlo, podruhé v utkání se prosadil Kamil Bříška. Čínská defenzíva se následně úplně rozpadla a domácí byli pevně usazeni před Hanem, přičemž další zápis do střelecké listiny duelu učinil z rychlého výpadu Daniel Petrov. Pár minut na to si druhou trefu v utkání připsal Denis Heldák, o devět sekund později pak hattrick uzavřel Kamil Bříška.

Další gól už branická hala neviděla, a Kobra si tak po vysoké výhře 9:2 připsala do tabulky povinné tři body.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Číňané se od minule hodně zlepšili. Byli jsme na soupeře připravení, nechtěli jsme nic podcenit. První třetina se nám povedla, pak už to byla jen otázka, kolik jim dáme gólů."

Jiří Šejba (China Golden Dragon): "Začátek jsme zvládli dobře, výborně jsme bruslili. Byl tam vidět ten výkonnostní rozdíl mezi námi a hráči Kobry, braničtí hokejisté jsou silní na kotouči a hrají týmově. To našemu týmu jednoduše chybí. Rozdíl mezi oběma týmy tam furt je, nicméně se s postupující sezónou zmenšuje.