28.10.2021

Kobra v tvrdém zápasu s Chebem padla až v prodloužení

Marek Baloun

Pražany čekal ve čtvrtek výjezd za těžkým soupeřem do Chebu. Utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané a nebyla nouze o akce i fauly a šarvátky. Nakonec se ale ukázalo, že kdo dá první v zápase gól, má většinou navrch a když zápas dospěl do prodloužení, domácí byli ti, kteří skórovali a Kobra tak odjíždí zpět s jediným bodem.

11. kolo, 28.10.2021 v 18:00

HC Stadion Cheb

3:2pr.

(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Prošek (Novotný), 38. Trapl (Šik, Kašpar), 62. Holub (Prošek) – 40. Bříška (Šťastný), 42. Šťastný (Bříška, Tondr). Rozhodčí: Němec – Zimmermann, Baxa. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 256. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Leština, Troška, Strýček, Vápeník, Kořín, Šik, Stejskal – Trapl, Fečo, Krutina, Novotný, Kuluris, Křemen, Holub, Šťastný, Prošek, Krejsa, Vašíček.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Pelant, Holý, Ženíšek, Šteiner, Ryzák, Knesl, Janda – Havrda, Bříška, L. Tondr, Petrov, Heldák, Hrubý, Šťastný, Petrák, Hlinka, Mucha, Janča, Zídek.

Utkání začali lépe domácí, když se po nezáživné čtvrthodině trefil za záda Sochůrka Radek Prošek. Kobra se mohla prosadit hned při dvou přesilových hrách, tu první ale nevyužila a druhá trvala jen padesát sekund, než Dominik Šteiner zfauloval Davida Holuba a oba kohouti se spolu ještě porvali.

Vyloučení ostatně nebylo málo po celý zápas. Marek Ryzák šel během druhé třetiny na trestnou hned třikrát. Při jeho třetím sezení už Stadionu snažení vyšlo a radovali se z přesilové trefy. Vojtěch Šik našel dobře postaveného Martina Trapla a Západočeši odskočili na dvě branky. Nebylo to ale na dlouho. Po 65 vteřinách přišlo snížení z hole kapitána Kobry Kamila Bříšky a do kabin se tak šlo stejně jako v třetině první za jednobrankového vedení domácích.

Nejlepší lajna Pražanů ale ve třetí třetině okamžitě srovnala. Tři sekundy před sirénou totiž šel na trestnou lavici Petr Kořán a v čase 41:01 jeho faul potrestal Tomáš Šťastný. To ale krom několika dalších vyloučení všechno a zápas si tak vyžádal k určení vítěze extra čas. V prodloužení se ale nakonec radovali domácí, když Lukáše Sochůrka po minutě a půl prostřelil David Holub a přiřkl tak Pražanům pouze jediný bod.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Mohli jsme tu vyhrát, ale krom první lajny jsme nebyli schopní dát góly. Měli jsme spoustu vyloučení, některé sice zbytečně, ale takové množství si nemůžeme dovolit. Trojka, která byla v prodloužení na ledě to nezvládla takticky, což byla škoda, protože jsme měli na to vyhrát. Když ale ze sedmi gólových šancí nedáme gól, tak prostě vyhrát nemůžeme. Zaplaťpánbůh za bod a teď se musíme připravit na Příbram.“