05.09.2019

Kobra v malém pražském derby podlehla prvoligové Slavii

Libor Kokoška

I když po šedesáti minutách hry svítilo na světelné tabulky skóre 3:7 pro Kobru, domácí hokejisté odcházeli z ledové plochy s úsměvem na rtech. V malém pražském derby proti prvoligové Slavii předvedli bojovný výkon a závěrečnou třetí třetinu dokonce ovládli 2:1, Do úvodního zápasu 2. ligy s Klatovy, které čeká branické hokejisty příští týden ve středu, nastoupí svěřenci Miloslava Šeby v optimálním rozpoložení. Za Kobru se prosadil Šimon Antončík, Dominik Novák a Kamil Bříška.

přát., 05.09.2019 v 17:00

HC Slavia Praha

3:7

(1:2, 0:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Antončík (Dom. Šteiner, Mrkvička), 44. D. Novák (Valík), 60. Bříška (Šťastný) – 14. Dav. Šteiner (Vrdlovec, Barák), 20. Kuťák (Hejda), 22. Všetečka (Vrdlovec, Doležal), 28. J. Novák(Vampola, Šagát), 29. Furch (TS), 36. Furch (Šmíd), 59. Doležal (Vrdlovec). Rozhodčí: Čáp – Hnát, Štěpánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:7, 3:7.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Mrkvička, Dom. Šteiner, Knesl, Valík, Šefl, Drahorád – Antončík, Bříška, Šťastný, D. Novák, Hlinka, Heldák, Keszi, Smejkal, Planý, Netolický, Hrubý, Šeba, Petrov

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Duda, J. Novák (C), Barák, Antoš, Hejda, Šmíd – Šmerha, Vampola (A), Kuťák, Doležal (A), Vrdlovec, Všetečka, Ondráček, Šagát, Dav. Šteiner, Furch, Kohút, Martínek, Brož

O tom, že si oba dva týmy nedají nic zadarmo, i když jde zatím pouze o přípravu, bylo jasné po pouhých osmi minutách hry, když už se celkově čtyři hráči vydali odsedět si svůj trest na trestnou lavici. Po faulu vršovického Davida Šteinera a Jindřicha Baráka navíc domácí hokejisté v plném počtu hráli přesně minutu a 22 vteřin proti dvojnásobně oslabené sešívané formaci. A hned z toho byl první gól. Nahození Tomáše Mrkvičky vyrazil hostující gólman Martin Michajlov pouze před sebe, kde se ke gólové dorážce dostal kapitán Šimon Antončík!

Na odpověď ale nemuseli domácí hokejisté dlouho čekat. Po faulu Jakuba Planého se v následné přesilové hře prosadil po výborné přihrávce ze strany v prostoru mezikruží David Šteiner. Už to vypadalo, že se do šaten půjde po dvaceti minutách za nerozhodného stavu, Slavia ale čtyři vteřiny před sirénou přidala další branku, když parádní tečí překonal Filip Kuťák domácího gólmana Lukáše Sochůrka.

Ve druhé třetině Slavia naplno ukázal svou sílu. Už po minutě se po zaváhání branického gólmana prosadil Robin Všetečka, o šest minut se slavisté mohli radovat opět. Jan Novák dělovou ránou od modré propálil nejen hlouček hráčů před brankou, ale i samotného gólmana. Další tvrdá rána pro branické hokejisty přišla o minutu později, když po faulu Aleše Knesla trestné střílení proměnil Aleš Furch. Ten se do střelecké listiny zapsal i v 36. minutě, kdy se štěstím procpal puk zpoza branky až za záda domácího brankáře.

Třetí třetina byla tou jasně nejvyrovnanější, hokejistům Slavie postupně docházely síly, více času na ledě navíc dostali jinak ne tolik vytížení mladíci. A Kobra toho náramně využila. Už ve 43. minutě v modro-žlutém dresu snižoval po parádní sólo akci Dominik Novák, odezva sešívaných sice přišla dvě minuty před koncem v podobě branky Jiřího Doležala, nakonec to ale byla Kobra, která se stal vítězem třetí periody čtvrtečního zápasu. Kamil Bříška zpoza branky předjel do blízkosti brankoviště a procpal puk mezi brankářem a bližší tyčí.

Ostrá soutěžní sezóna začíná už příští středu 11. září od 18:00, kdy se na branickém kluzišti představí západočeské Klatovy.

Miloslav Šeba (Kobra): Výsledek 3:7 se vždycky špatně hodnotí. Dnešní zápas nám hodně napověděl, kteří hráči s námi budou hrát i v sezóně, a kteří se naopak do sestavy nevejdou. Je velká škoda, že chyběl Tondr z osobních důvodů a Plíhal z důvodů lehkého zranění.