26.08.2020

Kobra porazila buldoky a slaví druhé vítězství v řadě

Libor Kokoška

Kobra se po roce potkala s buldoky z Řisut a bylo to drama, na které ani šedesát minut nestačilo! Braničtí se sice prosadili už dvaašedesát vteřin po úvodním buly, soupeř ale dokázal otočit a poté to byla bitva o každou branku. Nakonec ale Marek Ryzák a Kamil Bříška vystřelili Branickým výhru v samostatných nájezdech.

přát., 26.08.2020 v 18:00

HC Řisuty

6:5sn

(2:3, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Šťastný (Pokorný, Indra), 15. Ryzák (Šteiner), 23. Šteiner (Bříška), 34. Šťastný (Zídek, Čurda), 55. Zídek (Knesl, Ryzák), rozh. náj. Bříška – 7. Danov (Řepka), 12. Potěchin (Paršakov, Neiss), 15. Rendla (Pokoray), 36. Keszi (Malý), 52. Keszi (Formánek). Vyloučení: 5:7, navíc Paršakov (ŘIS) 10. min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5, 6:5.

HC Kobra Praha: Ondrík (41. Sochůrek) – Ryzák, Šteiner, Pokorný, Knesl, Zmeškal, Pelant, Pejchal, Tondr, Bříška, Zídek, Indra, Šťastný, Kafka, Hlinka, Heldák, Mucha, Šálek, Sovík, Čurda, Hrubý

HC Řisuty: Stahl – Potěchin, Novák, Kučera J., Řepka, Malý, Střeštík, Kučera M., Formánek, Patyk, Keszi, Okegawa, Danov, Paršakov, Dunčenko, Vyskočil, Rendla, Pokorný, Neiss

V pátém přípravném utkání branická Kobra přivítala buldoky ze středočeských Řisut. Zatímco svěřenci Miloslava Šeby za sebou měli už po dvou vítězstvích a porážkách, hráči klubu hrajícího ve Slaném odehráli pouze dvojici zápasu. V tom prvním, poměrně překvapivě padli s Lvem Slaným 4:6, o pár dní později už ale nezaváhali a bílinské draky přehráli těsně 4:3.

Lepší vstup do utkání měli domácí. Už po 62 sekundách se po tlaku na branku Davida Stahla prosadil produktivní branický střelec Tomáš Šťastný. Už v 7. minutě ale bylo vyrovnáno, po rychlém řisutském přechodu do útoku skóroval Dominik Danov. O pár minut se hostující fanoušci mohli radovat znovu, nahození Nikolaje Paršhakova srazil za záda talentovaného gólmana Matyáše Ondríka Michail Potěchin. Do konce první dvacetiminutovky byly k vidění ještě dvě branky. Vyrovnaný stav po gólu Pražana Marka Ryzáka, který od modré nezastavitelně vypálil puk k tyči, netrval dlouho. Hostující hokejisté opět využili rychlého protiútoku, tentokrát se do listiny střelců zapsal Matyáš Rendl.

Podobně jako v první, tak i ve druhé třetině nejdříve skórovala Kobra. Po nepovedeném hostujícím přečíslení 2 na 1 se braničtí hokejisté vydali do rychlého protiútoku, na jehož konci se ze vstřelené branky radoval Dominik Šteiner - na světelné tabuli tak po 23. odehraných minutách svítil stav 3:3. O deset minut později šla Kobra dokonce do vedení, Tomáš Šťastný to po uvolnění do přečíslení vzal na sebe a namísto přihrávky zkušeně uklidil puk k tyči středočeské branky. Ani tohle vedení hokejistům pražského celku nevydrželo dlouho, v 36. minutě se trefou pod břevno prosadil z prostoru mezikruží bývalý mládežnický reprezentant Vincent Keszi.

Na začátku třetího dějství vystřídal v domácí brance teprve osmnáctiletého Matyáše Ondríka o něco zkušenější Lukáš Sochůrek. V 52. minutě se podruhé do střelecké listiny zapsal Vincent Keszi, když v samostatném úniku na branickou branku našel škvíru mezi betony domácího brankáře. Kobře se však povedlo ještě vyrovnat, pět minut před koncem základní hrací doby vstřelil desátou branku zápasu Václav Zídek.

Jelikož do konce zápasu už branka nepadla a kouči obou celků se rozhodli přeskočit prodloužení, šlo se rovnou do nájezdů. V těch byli úspěšnější domácí hokejisté. Na proměněný nájezd Marka Ryzáka sice ještě dokázal odpovědět Středočech Roman Formánek, ve třetí sérii se ale v dresu domácího celku prosadil i Kamil Bříška, který si tak na své konto připsal rozhodující trefu zápasu.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Když to vezmeme od brankářů - svůj první zápas na druholigové úrovni odchytal dneska Ondrík, který bude letos působit v juniorech na Slavii. Začátek pro něj nebyl úplně v pohodě, pak si myslím že se ale chytil. Od nás nebyla první třetina žádná velká hitparáda, ve druhé už to bylo trošku lepší. Ve třetí jsme se zbytečně moc tlačili do soupeře, pak z toho byly brejky. Nicméně je to období zkoušek hráčů, takže to k tomu patří. Do Klatov v úterý zase pojedeme s úplně jiným mančaftem, ono se to nějakým způsobem vygeneruje, jak by to mělo vypadat.

Jan Boháček (HC Řisuty): Chvíli jsme si zvykali na užší hřiště. Je vidět, že soupeř tady trénuje, má vysoké beky, kteří to přestříleli. My jsme to zahušťovali před brankou, ale trochu nám to tam skřípalo. Nicméně je začátek sezóny, to se ještě vyladí. Byl to rychlý hokej, nahoru - dolů, padlo docela dost gólů. Dokonce až moc. Je to tady vyhecované a myslím, že to bylo dobré.