20.10.2018

Kobra nezvládla další utkání, klatovský celek bere 3 body

Libor Kokoška

P R A H A - Kobra vyrazila do Klatov s chutí bodovat a přerušit sérii sedmi prohraných zápasů v řadě. Ale ani zápas v Klatovech body nepřinesl a hosté z Prahy opět poznali hořkost porážky. Přestože šli jako první do vedení, náskok jednoho gólu si nepohlídali, soupeřovi totiž umožnili skórovat rovnou sedmkrát. Do hry se vrátil po zranění Filip Hanták.

11. kolo, 20.10.2018 v 17:30

SHC Klatovy

7:2

(1:1, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Krliš (Vavřička, Váchal), 30. Houfek (Krliš), 31. Hanzlík (Vavřička, Krliš), 38. Roubal (Krliš, Hanzlík), 51. Uhlík (Tulačka), 58. Hanzlík (Vavřička), 59. Kristl (Tulačka) – 14. Jedlička (Nestrašil), 51. Šmerha (Šteiner) Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Zimmermann Vyloučení: 6:6 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 7:2

SHC Klatovy: Beran (Čech) – Staněk, Slavík, Váchal, Štěpánek, Houfek, Sysel – Kristl, Vlček, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Markov, Krliš, Tulačka, Leština, Uhlík, D. Roubal, Vavřička

HC Kobra Praha: Novák (Ondrlík) – Skočovský, Schejbal, R. Verbík, J. Verbík – Netolický, Kysela, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner, Slabý, Malovický, Šmerha, Šťastný, Šeba, Hlinka, Hrubý, Mucha, Hanták

Cesta do západočeských Klatov měla jediný účel - získat konečně tolik potřebné body a ukončit nepříjemnou sérii sedmi prohraných zápasů v řadě. Klatovy nepatří k úplné špičce 2. ligy a šance na bodování určitě nebyly zanedbatelné.

Do zápasu nastoupil po zranění Filip Hanták, i když se očekávalo, že ho na ledové ploše uvidíme až příští týden. Hanták ale nebyl jedinou změnou v hostující sestavě, do hry se překvapivě podívalo i několik juniorů. V bráně kryl záda Davidu Novákovi mladý Matyáš Ondrík, do pole nastoupili Matyáš Hrubý, Richard Šeba, Martin Slabý nebo Richard Mucha.

Kobra vstoupila do utkání lépe než její soupeř z Klatov. Ihned ze začátku se totiž klatovskou obranou prodral lídr hostujícího celku Tomáš Šťastný, klatovský brankář Beran si ale s jeho pokusem poradil. Ve 13. minutě se ale hráči Kobry mohli radovat, Jakub Jedlička nekompromisně poslal puk pod břevno klatovské branky. Kobra šla do vedení poprvé po sedmi zápasech. Vystřízlivění z gólu ale přišlo velmi brzy, po 51 sekundách hry bylo totiž vyrovnáno. Ve zmatku před brankou Kobry se nejrychleji zorientoval Václav Krliš a odstartoval sérii klatovských gólů. Ke konci první třetiny si ještě hostující Jedlička připsal zásah konstrukce domácí branky.

Se začátkem druhé třetiny přišla i obrovská šance domácího celku. Střelec Krliš pelášil na osamoceného Nováka, ten si ale připsal povedený zákrok. Pokusy Jakuba Houfka v oslabení a Štěpána Hanzlíka Novák už zlikvidovat ale nedokázal, stalo se tak v 29. minutě a 30. minutě. Kobra i Klatovy měli v druhé třetině několik přesilovek, ani jeden tým ale nabízenou šanci nevyužil. Ke konci třetiny se prosadil David Roubal z Klatov.

V posledním dějství sobotního zápasu se vyznamenal především domácí brankář Beran, který si dokázal poradit s nebezpečnou tečí Skočovského a několika dalšími pokusy pražských hráčů. I třetí třetinu zahájili gólově domácí, nahození Jiřího Uhlíka propadlo až do branické branky. Druhý gól Kobry padl po velké chybě v západočeské rozehrávce, té využil Tomáš Šmerha. Asistenci si připsal Dominik Šteiner. Už zmíněný Šteiner s Jedličkou o několik minut později poslali soupeře do hry 5 na 3, ta naštěstí měla životnost pouze pár sekund a hostující obrana si s ní hravě poradila. Ke konci utkání se trefil Štěpán Hanzlík a Richard Kristl.

Kobra po prohraném zápase nadále zůstává na úplném dně tabulky, na předposlední Bílinou ztrácí body čtyři. Na místa zaručující postup do play-off rovnou sedm, jak Děčín, tak i Řisuty ale mají zápas k dobru.

Miloslav Šeba (Kobra):

"Do Klatov jsme jeli v oslabené sestavě, museli jsme vzít několik juniorů. Přesto dnešní utkání bylo zase o něco lepší. Bohužel jsme udělali několik chyb, kterých domácí využili. Naopak jejich brankář předvedl fantastický výkon. V příštím zápase už ale musíme bodovat. Měl by se totiž vrátit Marek Ryzák, což je pro nás klíčový obránce našeho týmu."