10.08.2022

Kobra nestačila na Příbram ani podruhé. Tentokrát padla o dvě branky

Aleš Skok

Hokejistům Kobry se v přípravě zatím příliš nedaří. S Příbramí se Pražané utkali podruhé v řadě, tentokrát na ledě soupeře. První třetina sice skončila bez branek, ale v té druhé už se domácí dvakrát dokázali prosadit. Příbram se trefila navíc i na začátku třetí části a Kobra už pouze korigovala. Nakonec tak hokejisté z Braníku prohráli 1:3.

přát., 10.08.2022 v 19:00

HC Baník Příbram

3:1

(0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 28. Káník, 36. Hasman, 41. Kafka – 50. Petrák. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Baník Příbram: Šorf – Malý, Saňa (C), Jelínek, Zdeněk, Hlaváček, Havlín – Gengel, Kafka, Hasman – Procházka, Eret, Káník – Bečvář, Pinkas, Furch – Kraus.

HC Kobra Praha: Ondrík – Šteiner, Němeček, Knesl, Holý, Svach, Brůna, Ženíšek – Zídek, Kolda, Šťastný – Martínek, Havrda, Novák – Slavíček, Petrák, Míšek – Procházka, Janča.

První třetina byla vyrovnaná a kralovali v ní především gólmani. Ani jeden za svá záda puk nepustil a po dvaceti minutách se tak šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ve druhé části už začaly branky padat. A hned dvakrát se prosadila Příbram. Ve 28. minutě přišla chyba hráčů Kobry a gól z hole Jakuba Káníka. O osm minut později bylo na příbramském zimáku ještě veseleji, když se prosadila nová posila Středočechů Josef Hasman.

Také ve třetí třetině se jako první prosadil tým pod vedením Pavla Marka. A to v podstatě ihned po příchodu ze šaten. Třetí branku Příbrami dal Petr Kafka. Kobra se nakonec dočkala alespoň čestného zásahu, jenž obstaral v 50. minutě Martin Petrák. Na žádné větší drama už nepřišlo a Pražané prohráli s Příbramí i druhý přípravný zápas, tentokrát 1:3. Další přípravný duel čeká na Kobru v pondělí 15. srpna, kdy se od 18 hodin na domácím ledě střetne s Benátkami.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Po první třetině to bylo 0:0 a vypadalo to nadějně. Příbram už hrála v plné sestavě a my ještě nějaké hráče zkoušíme. Bohužel ve druhé třetině jsme udělali chybu a dostali jsme gól. Celkově pro nás druhá třetina nedopadla vůbec dobře. Až třetí třetina skončila z našeho pohledu alespoň 1:1 a bylo to lepší. I když i tam jsme udělali spoustu hrubých chyb. A to jak v rozehrávce, tak v obraně. Ale pořád je to přípravné utkání a některé hráče jsme potřebovali vidět v zápase. V pátek to musíme srovnat v tréninku a po pondělním zápase s Benátkami by se nám měla sestava zúžit.