25.08.2019

Doma stále bez porážky! Kobra zdolala i Čínu

Braničtí na svém ledě v neděli přivítali zajímavého soupeře – klub China Golden Dragon. Předposlední domácí přátelské utkání před startem nové druholigové sezóny bylo bohaté na branky i vyloučení, přičemž po závěrečné siréně se svěřenci Miloslava Šeby radovali ze zasloužené výhry 7:3. Hattrick zaznamenal Denis Heldák, dvakrát mířil přesně Lukáš Netolický a jednou trefou k úspěchu přispěli Tomáš Šťastný a Dominik Šteiner.

přát., 25.08.2019 v 18:00

China Golden Dragon

7:3

(3:1, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Netolický), 11. Šťastný (Novák), 17. Šteiner (Šťastný), 22. Heldák, 38. Netolický (Smejkal, Heldák), 40. Netolický (Smejkal), 43. Heldák – 9. Kučera M. (Jiuyuan, Husárik), 34. Yuyang (Husárik), 35. Cheng (Jianing). Rozhodčí: Hrdlička – Dědek, Kotlík. Vyloučení: 10:5, navíc Netolický (KOB) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 7:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek (32. Langer) – Drahorád, Šteiner, Knesl, Valík, Šefl, Antoš – Novák, Hlinka, Šťastný – Smejkal, Netolický, Heldák – Petrov, Hrubý, Šeba.

China Golden Dragon: Wang (Han) – Husárik, Kučera J., Kučera M., Cheng, Li H., Yan, Chang, Hou, Zheng, Si, Han, Li M., Guo, Ma, Wang X., Wang C., Song, Zhou.

První třetina nabídla vyrovnanou bitvu domácí Kobry a exotického celku China Golden Dragons. Čínský sok dokázal držet krok s branickými hokejisty až do sedmé minuty utkání, kdy první branku vsítil Denis Heldák. Hosté však v přesilové hře rychle srovnali, prosadil se Čech ve službách draků Michal Kučera.

Odpověď byla však jasná, Tomáš Šťastný propálil čínského gólmana a znovu poslal Kobru do vedení. Střelecké představení se v úvodní dvacetiminutovce nezastavilo a díky početní převaze čtyři na tři odskočili domácí o dvě branky po trefě Dominika Šteinera.

Druhou část zahájili Braničtí v oslabení, i přesto ale skórovali. Na 4:1 zvýšil Denis Heldák a zdálo se, že začíná být zcela jasné rozložení sil. V dalším průběhu prostřední třetiny se vrátka u trestných lavic sotva stihly zavřít, když už na hanbu mířil další provinilec. V polovině duelu pak vystřídal v domácí bráně Sochůrka Lukáš Langer.

Častá vyloučení se prodražila Kobře, jelikož draci dokázali ztrestat jejich provinění. Na 2:4 snížil Yuyang Hou v dvojnásobné přesilovce a na něj o minutu později navázal Cheng Zheng, skóre už bylo tedy pouze o jeden gól. Domácí ale ukázali svou sílu a do zaznění sirény znovu odskočili na rozdíl tří branek, dvakrát za sebou se prosadil Lukáš Netolický - 6:3.

V závěrečné dvacetiminutovce jako by došla čínskému mužstvu síla na odvrácení nepříznivého skóre. Více ze hry měli Braničtí, kteří sedmým gólem jasně rozhodli o svém konečném triumfu, hattrick zkompletoval Denis Heldák. Číňané dostali možnost ještě dvou přesilovek, šanci však nevyužili, Kobra tak vyhrála vysoko 7:3.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Čtyři hráči z první lajny dostali volno, chtěli jsme vidět ještě jiné hráče v sestavě. Takovéto utkání je na to ideální, ověřit si ještě kdo jak může s kým hrát. To se podařilo. První třetina nebyla špatná, ale bylo to trochu moc nahoru dolů, bez přihrávky. Ve druhé třetině jsme měli zbytečných šest vyloučení. Měli jsme se víc soustředit na hokej, ne řešit oplácení zákroků. To bylo úplně špatně. O přestávce jsme si to vysvětlili a ve třetí třetině jsme začali hrát zase hokej. Už to vypadalo lépe v přihrávkách i při hře dozadu. Soupeř nebruslil špatně, jen měl trochu problém ve spolupráci. Nicméně je to soupeř, který se snaží hrát hokej a nemyslím si, že by byl nějak zbytečně brutální nebo by docházelo k velkým faulům. My se musíme snažit hrát svou hru, pak je výsledek vidět. Bylo to pro nás dobré přípravné modelové utkání.

Jiří Šejba (China Golden Dragon): Je vidět, že Kobra je dobrý tým, má tam dobré kluky. Hrají dobře technicky, využívají malé hřiště. Máme tým pohromadě dá se říct asi deset dní, takže bylo určitě znát, že máme ještě hodně věcí na trénování a zkoušení. Dát té hře trochu jiný facelift. Samozřejmě to není moc jednoduché, hráči mají určité návyky ze své ligy. Naše liga je jiná v tomto směru, trochu víc chytřejší. Také musíme zlepšit disciplínu a kontrolu puku. Bylo vidět, že jistota na hokejkách je jen u některých hráčů. Ale věříme, že se to zlepší. Nemáme tu zatím všechny hráče, kolem čtyřiceti procent z těch, které jsme si vybírali, nám ještě zůstává v Americe, VHL nebo Kunlunu (čínský tým v KHL, pozn. redakce).

V únoru nás čekají ještě Asijské hry a věříme, že nám na ně tahle soutěž pomůže, protože kluci budou vyhraní. U nich doma hrají maximálně osm, deset zápasů a tady jestli budou hrát i třikrát týdně, mohou se dobře vyhrát. Ale musí začít trochu respektovat vše, co po nich vyžadujeme. To pro ně samozřejmě není jednoduché. Jestliže hrají pět, sedm let něco, tak to za týden nebo dva nelze změnit. Ale určité momenty ve hře dobré byly. Dneska nám chytala navíc brankářská dvojka, ještě jeden gólman by nám měl přiletět. Bohužel nám v útoku nevycházely šance, výsledek 7:3 hře odpovídá.