19.01.2019

Boje až do prodloužení skončily lépe pro hosty

Marek Baloun

P R A H A - Boj se Severočechy o každou branku nakonec dospěl až do prodloužení. Kobra ještě do třetí třetiny nastoupila s dvojbrankovým vedením. Během dvaceti minut ale hosté dokázali Moučku dvakrát překonat a trefou Ledera v prodloužení nakonec nechali Pražany jen s jediným bodem.

33. kolo, 19.01.2019 v 18:00

HC BAK Trutnov

5:6pr.

(2:1, 3:2, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Nestrašil (Schejbal, Šergl), 19. Hlinka (Nestrašil), 24. Hlinka (Šergl, R.Verbík), 33. Šťastný, 40. Ryzák (Semrád, Nestrašil) – 6. Janoušek (Chytráček, Tatar), 22. Svoboda (Fedulov, Kalla), 27. Martinec (Kubinčák), 44. Svoboda (Fedulov, Kynčl), 54. Kalla (Svoboda, Fedulov), 62. Leder (Svoboda, Fedulov). Rozhodčí: Velčovský – Svoboda, Ovsík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 154. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 5:5, 5:6.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R., Ryzák – Šeba, Kysela, Patočka, Šteiner David, Nestrašil, Šergl, Šteiner Dominik, Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka, Antončík, Netolický.

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner– Špetla, Vácha, Pražák, Leder, Suvorov, Suk, Kynčl – Chytráček, Martinec, Fedulov, Kalla, Svoboda, Semorád, Kubinčák, Janoušek, Vacek, Tatar.

Utkání se zpočátku neslo ve vyrovnaném duchu. Oba týmy se navzájem zastavovaly ve středním pásmu, případně jen kousek za modrou čarou. Hosté ale postupně začali Kobru přetlačovat a byli nakonec první, kdo skórovali. Rychlou spolupráci svých spoluhráčů zakončil prudkou ranou Roman Janoušek a Moučka mohl jen lovit puk ze sítě - 0:1. To ale Kobru nakoplo a o dvě minuty později bylo srovnáno. Viktor Nestrašil dokázal svou střelu z Ašenbrennerova pravého kruhu skrýt v klubku hráčů před brankou a bylo jasné, že čistý štít si dnes neodnese ani jeden z gólmanů 1:1. To ale pro trutnovského strážce znamení oddechu nebylo. Nakolik už Kobra byla ve varu, vyrovnání ji nakoplo ještě víc. Dalo by se říct, že hosty zachránilo až Kasíkovo vyloučení o dvě minuty později. Z něho ale nic nebylo a mohla tak opět úřadovat domácí sestava. Celých pět minut totiž dokázala držet Severočechy pod tlakem až z toho byla branka a najednou Pražané vedli. Neefektivní souboje v předbrankovém prostorů totiž po chvíli přestaly bavit Filipa Hlinku, který si vzal puk a nekompromisní dělovkou ho poslal až za bezmocného Ašenbrennera - 2:1. Do kabin tak šli jako lepší domácí a dá se říct, že zaslouženě.

Záhy se ale vše vrátilo na začátek. Už sedmdesát vteřin po buly totiž bylo znovu srovnáno. Daniel Svoboda si vzal puk a jako blesk se vyřítil směr Moučka. Cestou si ještě párkrát prohodil puk s Kallou a Fedulovem, aby ho nakonec poslal do domácí svatyně - 2:2. I na to ale našli pražští umělci odpověď. Puku se totiž opět ujal Filip Hlinka, který gólmana prostřelil podobným způsobem, jako poprvé, a vyrovnaný stav tak platil jen 140 sekund - 3:2. Po takovéto šermovačce se dalo čekat, že trutnovští nedají metropoli zadarmo ani vlaječku a o tři minuty bylo opět nerozhodně. Kubinčákovu střelu z levého kruhu totiž celkem pohotově dorazil do Moučkovy branky Jakub Martinec - 3:3. Doposud průměrný tříminutový cyklus branek mohl resetovat Jiří Kysela, když po opuštění trestné lavice dostal ukázkový křižný pass a ocitl se v samostatném nájezdu na Ašenbrennera. Puk se ale nenechal ukočírovat a nakonec skončil jen na gólmanově rameni. Na gól Kobry se tak nečekalo tři minuty, ale šest. Tomáš Šťastný využil volného předbrankového prostoru, který na dvě minuty nechal svým faulem vzniknout Kubinčák, a z kruhu pro vhazování byl svou střelou stoprocentně úspěšný. Kobra se tak už po několikáté dostala do vedení - 4:3. To si ještě devět sekund před koncem dokázala o jednu branku navýšit. Z velmi těsné blízkosti poslal kotouč přes skupinu hráčů obou barev Marek Ryzák a do kabin se tak šlo opět lépe Pražanům se skóre 5:3 na výsledkové tabuli.

To ale ještě domácí celek netušil, že to byla jejich poslední radost. Danielu Svobodovi se totiž podařilo využít prostoru, který vznikl po jednom vyloučení na obou stranách a svou ranou z bezprostřední blízkosti nedal Moučkovi příliš šancí - 5:4. Snížení Trutnovu dodalo druhý dech a byla to najednou Kobra, kdo se nechal zatlačit. Nejen že ale hosté nedokázali tlak využít, začaly se projevovat i známky nedisciplinovanosti, které vyústily až v dvojité oslabení. Kobra ale ani jedno ze tří potrestání nevyužila a k řeči tak přišlo známé rčení „Nedáš, dostaneš." Po velmi povedené souhře se Svobodou se dostal veterán Jaroslav Kalla ke kotouči na pravé straně, odkud zavěsil kotouč do Moučkovy branky a bylo srovnáno na 5:5. Tento stav přes veškerou oboustrannou snahu vydržel až do sirény a na řadu tak přišlo prodloužení. Bod navíc nakonec Trutnovou vystřelil po minutě a osmatřiceti sekundách Pavel Leder, který na hranici Moučkova brankoviště našel skulinku a domácí gólman tak kapituloval definitivně po šesté.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): S krátkým časovým odstupem se utkání nehodnotí příliš jednoduše. Utkání jsme prohráli za stavu 5:3, kdy se Trutnovu povedlo snížit po naší ztrátě kotouče na útočné modré čáře. Z obou stran to bylo hodně vyrovnané a bojovné utkání, neboť oba týmy potřebují body, aby se dostaly na pozice zaručující play-off. My bojovali na dálku s Děčínem, který hrál v Jablonci. Naše ztráta na Děčín bude tak nadále tříbodová, což je škoda. Nicméně, ve prospěch Trutnova rozhodlo množství zkušených hráčů, ať už je to Kalla nebo Kubinčák, prostě hráči, kteří se dokáží zorientovat, dát dvě správné přihrávky a zakončení. Je to velká škoda, za stavu 5:3 už jsme si mohli výsledek pohlídat. Teď můžeme pouze pogratulovat soupeři, že se mu to podařilo, ovšem pro nás je to ztráta.

Ondřej Poul (HC BAK Trutnov): Přijeli jsme sem naplno bodovat, protože stále stíháme Nymburk v boji o play-off. Po první třetině, ve které jsme nehráli to, co jsme chtěli, což už je naše klasika, jsme si v kabině něco řekli. V druhé třetině jsme vytvořily obrovské chyby v obraně, díky kterým Kobra po čtyřiceti minutách vedla. Tím pádem se zvedl v kabině trochu vítr, udělali jsme některé změny v sestavě. Jenom naší bojovností jsme posléze získali bod a v prodloužení druhý. Jsme velmi rádi za ty body, neboť jsme je velmi potřebovali. Myslím si, že šlo o velmi kvalitní utkání, jaké jsme už dlouho nezažili. Klaním se také před soupeřem, protože by měl být stoprocentně na příčkách, které zaručují play-off.