22.01.2022

Bitvu o druhé místo zvládla lépe Příbram. Kobru porazila po nájezdech

Aleš Skok

Šlágr 33. kola 2. ligy skupiny Jih, to byl souboj mezi Příbramí a Kobrou. Pražané měli skvělý vstup do utkání, ale domácí skóre dokázali otočit. Braničtí tak po většinu zápasu dotahovali a po 60 minutách svítil stav na ukazateli skóre 3:3. V nájezdech byl úspěšnější Baník a v tabulce má aktuálně náskok na Kobru čtyř bodů.

33. kolo, 22.01.2022 v 17:00

HC Baník Příbram

4:3sn

(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Panna (Grubner, Josefus), 19. Zdeněk (Rohlík, Svoboda), 52. Bečvář (Gengel, Rohlík), rozh. náj. Malý – 1. Petrák (Bříška), 27. Zídek (Petrov), 54. Čech (Heldák, Hrubý). Rozhodčí: Šperl – Kubíček, Tuháček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 273. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Baník Příbram: Šorf – Havlín, Hlaváček, Malý, Jelínek, Grubner, Zdeněk – Rohlík, Tlačil, Bečvář, Chlouba, Pinkas, Josefus, Panna, Káník, Gengel, Furch, Seniov, Svoboda.

HC Kobra Praha: Ondrík – Ženíšek, Duda, Holý, Svach, Zmeškal, Knesl, Janda – Čech, Bříška, Tondr, Petrov, Petrák, Heldák, Ksandr, Zídek, Hrubý, Havrda.

Kobra měla naprosto skvělý vstup do utkání, když se dokázala prosadit už po 15 sekundách hry. Bříška od levého mantinelu poslal kotouč před branku a u vzdálenější tyče byl připravený Martin Petrák, který puk doklepl do sítě. Jenže domácí dokázali otočit skóre ještě v úvodní třetině.

Střelu Grubnera tečoval před Ondríkem Ondřej Panna a bylo srovnáno. Následně ve vlastním oslabení ujel do brejku Tlačil, ale hostující gólman parádně zasáhl. Přesto minutu a deset sekund před úvodní sirénou šel Baník do vedení. Miroslav Rohlík měl před Ondríkem spoustu času a přišpendlil puk pod horní tyč.

Ve druhé třetině se ale týmu z Braníku podařilo srovnat krok. Ve 27. minutě vybídl ke skórování Petrov Václava Zídka, který se s ničím nemazal a poslal puk do horních pater domácí branky. V poslední dvacetiminutovce se jako první do šance dostala Kobra. Šanci Hrubého ale Šorf vyrazil do ochranné sítě.

Další šanci měl Bříška, který ujel ve vlastním oslabení, položil si Šorfa, ale ten celou situaci nakonec zachránil. A Příbram se tak dostala do vedení. Pár sekund po přesilové hře se trefil naprosto přesně z pravého kruhu Jan Bečvář. Jenže Pražanům se podařilo opět vyrovnat. Velký tlak přetavil v branku z bezprostřední blízkosti Daniel Čech, který se trefil vůbec poprvé v sezoně.

V závěru dostali hosté šanci přesilové hry, ale paradoxně mohla rozhodnout Příbram. Gengel jel sám na Ondríka, ale na poslední chvíli byl odzbrojen. Základní hrací doba tak nerozhodla a šlo se do prodloužení. V něm měl obrovskou šanci Havrda, po jehož zakončení se ještě natahoval Petrov, ale rozhodnout nedokázal.

O bodu navíc tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich Příbramští uspěli dvakrát, rozhodující nájezd dal Robin Malý a domácí tak zvítězili 4:3.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Na to, že jsme v Příbrami neměli šest hráčů ze základní sestavy a chyběli nám klíčoví beci jako Šteiner a Ryzák. Z útoku nám chyběli asi čtyři. Takže bod z takového utkání je excelentní. Měli jsme ale ještě na víc. Dali jsme hned na začátku utkání gól, což nám samozřejmě pomohlo. Ve druhé třetině jsme byli lepší, vyhráli jsme ji 1:0 a srovnali jsme na 2:2. Pak to bylo o tom, že kdo dá gól, tak vyhraje. Šlo se pak do prodloužení, ve kterém byly šance na obou stranách. Nájezdy už jsou vabank. Ale bylo to výborné utkání, mělo parádní úroveň.