17.10.2018

Bitva s Mostem body nepřinesla

Vojtěch Martinek

P R A H A – V rámci desátého kola na branický zimní stadion zavítal rozjetý nováček druhé ligy z Mostu. Hokejisté Kobry favorita střetnutí náležitě potrápili, nicméně na bodový zisk to nestačilo – ani jednou se jim totiž nepodařilo překonat zkušeného Miroslava Hanuljaka, a po porážce 0:3 se jejich černá série protáhla už na sedm zápasů.

10. kolo, 17.10.2018 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

0:3

(0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Nedrda (Havlůj, Smolka), 32. Přeučil (Urbánek), 58. Hrdlička (Mála). Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:9, navíc Šmerha (KOB) 10 min. OT a Kuncl (MOL) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Průběh utkání: 0:3.

HC Kobra Praha: Mouček – Skočovský, Semrád, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Kysela, Pekárek, Netolický, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner (C), Slabý, Kasík, Šmerha, Šťastný, Hlinka.

MOSTEČTÍ LVI: Hanuljak – Polák, Urbánek, Havlůj (C), Kuncl, Fučík, Čmolík – Přeučil (A), Hrdlička, Böhm, Kýhos, Nedrda (A), Mical, Bakrlík, Mála, Smolka.

Začátek druhého střetnutí Kobry s Mostem v letošní sezóně byl divoký – poprvé se vylučovalo už po čtyřiceti sekundách. Sudí v úvodních čtyřech minutách pak rozdali ještě další dva tresty, nicméně ani jeden z nich k úvodní trefě utkání nevedl.

Aktivnějším celkem po většinu zahajovacího dějství byli domácí, kteří se nezalekli favorita a snažili se co nejrychleji prosadit. V šesté minutě se dostal do obrovské příležitosti Schejbal a o něco později pak mohl z úniku skórovat Nestrašil, ovšem obě šance velezkušený gólman Lvů Hanuljak vykryl. Hosté se dostávali ke slovu až v závěru periody, přičemž ani jim se nedařilo překonat soupeřova brankáře.

Prolomení bezbrankového stavu jsme se dočkali až v úvodu druhé části, když se z rychlého protiútoku prosadil Vítězslav Nedrda. Vyrovnat pak domácí mohli po vykázání Micala za vysokou hůl, jenže Most se zvládl ubránit bez větších obtíží.

Signalizovaný trest a ponechaná výhoda hostujícího celku přinesla druhý zásah utkání – chaotické situace před brankovištěm využil Tomáš Přeučil, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti klece rozvlnilo síť pražské svatyně. Kobra se snažila co nejrychleji odpovědět, všechny jejich pokusy však zastavil buď Hanuljak, nebo tyčka, kterou Šebovi svěřenci v zápase nastřelili celkem třikrát.

Obrovskou šanci se vrátit do zápasu dostali v šestačtyřicáté minutě, když byl hostující Miroslav Kuncl za sekání vyloučen do konce utkání. Mostecká obrana ale do Prahy přijela více než připravena a za celé pět minut dlouhé oslabení soupeře pořádně nenechala usadit ve lvím pásmu. Po neuvěřitelném zákroku Miroslava Hanuljaka zůstala nevyužita i další domácí přesilovka, a s jejich nadějemi to začínalo vypadat bledě.

Vítězství Mostu bylo definitivně zpečetěno v čase 57:32. Dvojnásobnou početní výhodu totiž ve třetí gól přetavil Lukáš Hrdlička a o vítězi už nemohl být pochyb. Nováček na ledě Kobry ve středu potvrdil výbornou formu a odvezl si domů všechny body.

Ohlasy s Miloslavem Šebou (Kobra Praha):

Jak byste hodnotil dnešní zápas?

"V první třetině jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme se prosadit. To se nám vymstilo a po našich chybách jsme dvakrát inkasovali. Měli jsme ještě přesilovku 5 na 3, ale ani v té se nám nepodařilo vstřelit vytouženou brankou.

Nicméně ten mančaft šlapal. Bylo to výrazně lepší než minule. Dokázali jsme sehrát vyrovnané utkání. Gólmani na obou stranách dnes zachytali famózně. Na Hanuljak jsme si ale na rozdíl od soupeře nedokázali najít správný recept."

Kdybyste měl jmenovat jednotlivce, kteří svým výkonem překvapili anebo zklamali. Našel byste někoho takového?

"V brance nás mile překvapil Moučka. Trochu více jsme čekali od první útočné formace (Šťastný - Šteiner - Šmerha), ale těm spíš chybělo štěstí v koncovce, do několika šancí se totiž dostali."

Jak to vypadá s Markem Ryzákem a Filipem Hantákem?

"Marek Ryzák je pro naší sestavu klíčovým bekem a my doufáme, že se vrátí co nejdříve. Přesné datum si ale ještě netroufám tipovat. S Filipem Hantákem to je jednoduší, ten by měl nastoupit na led už příští týden."

Sezóna se nevyvíjí podle představ. Přijde na řadu přehodnocení cílů pro letošní sezónu?

"V žádném případě. Cíle zůstávají stále stejné a to dostat se do nejlepší čtyřky celé soutěže. Je tu spousta nových tváří a chvíli trvá, než si to všechno sedne jak má."