11.12.2021

Ani čtvrtý pokus Kobře nevyšel. Tři body udržel Tábor

Vít Trubička

Braničtí mají za sebou další souboj s lídrem tabulky. I tentokrát byl ovšem úspěšnější jihočeský celek, který si pojistil vedení už v samém úvodu zápasu. Kobře se pouze povedlo snížit zásluhou Tomáše Šťastného. Nicméně, to nic nezměnilo na situaci, že tří body si doma udržel Tábor.

22. kolo, 11.12.2021 v 18:00

HC Tábor

Branky a nahrávky: 17. Endál (Matušík, Černý), 18. Seidl (Matušík, Šulek), 28. Zayml (Prášek, Zíb) – 45. Šťastný (Tondr, Šteiner). Rozhodčí: Šperl - Jurak, Goltsch. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 999. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Tábor: Kolář – Černý, Radoš, Havelka, Pařízek, Hajič, Hubata, Čížek – Zíb, Zayml, Prášek, Seidl, Matušík, Šulek, Hasman, Dančišin, Endál, Chocholoušek, Matiášek

HC Kobra Praha: Michajlov – Šteiner, Duda, Knesl, Ženíšek, Holý, Ryzák, Janda – Bříška, Havrda, Janča, Mucha, Heldák, Tondr, Hrubý, Zídek, Novák, Petrák, Hlinka, Šťastný

Kobra vstoupila do utkání s Táborem poměrně aktivně. Pomohla jim k tomu i přesilovka v samém úvodu zápasu. Gól ale z žádné ze šancí vytěžit nedokázali, proto se až v závěru třetiny ujal vedení domácí tým. A to hned dvěma trefami, které byly klíčové pro další pokračování zápasu.

O první gól se postaral v čase 16:37 Lukáš Endál, když tvrdě překonal gólmana Michajlova a využil tak přesilovku už po 27 vteřinách. Vzápětí další táborskou početní výhodu vytrestal Radek Seidl. Jihočeši tak do druhé části zápasu vstupovali s dvoubrankovým náskokem.

Druhou periodu začaly oba celky celkem vyrovnaně. Šance přišly na obou stranách, nicméně jak Kristián Kolář, tak Martin Michajlov dlouho drželi své týmy ve hře. Gólově se ovšem jako první prosadil domácí tým, a to konkrétně Patrik Zayml, který poslal Tábor už do tříbrankového náskoku.

Žádný další gól už ve druhém dějství vidět nebyl, proto domácí celek držel před startem závěrečné fáze utkání celkem jednoznačnou výhodu v podobě tří vstřelených branek na svém kontě.

Na startu poslední části zápasu přežila Kobra vlastní oslabení. To jí ovšem vyburcovalo k větší aktivitě, jejíž výsledkem byl její jediný vstřelený gól utkání. Tomáš Šťastný dokázal z první dorazit kotouč za záda gólmana Koláře. Braničtí se ovšem snažili i nadále. Velkou šanci měli Dominik Šteiner, či znovu Tomáš Šťastný. Nicméně z gólového hlediska už nic dalšího nevytěžili a proti Táboru odcházejí poraženi i napočtvrté ze čtyř dosavadních pokusů. Tím si i soupeř upevnil svou pozici na čele tabulky.