27.09.2019

Kobra těsně prohrála s Kralupy

Libor Kokoška

Napínavý duel mezi Kobrou a Kralupy nad Vltavou dopadl lépe pro hostující Středočechy. Ti po šedesáti minutách díky brance Jonáše Marka ve 25. minutě vyhráli 1:0. Kobra tak má po čtyřech zápasech stále pouze čtyři body a postupně začíná získávat ztrátu na vedoucí celky extraligové tabulky.

5. kolo, 27.09.2019 v 18:45

HK Kralupy nad Vltavou

0:1

(0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Marek (Januška, Němec). Rozhodčí: Zeliska - Kotlík, Nekvapil. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.

HC Kobra Praha: Ondrík - Ženíšek, Skorčík, Stejskal, Skalík, Vandirek, Cichoň - Škutina, Černý, Výrut, Mucha (A), Ksandr, Sup, Šálek (C), De Sousa, Káninský

HK Kralupy nad Vltavou: Halamka - Drozda, Binko, Klapka, Zedek, Hájek, Kučera - Bradáček, Marek, Kleveta, Soukup, Němec, Štibran, Litera, Skrbek, Kočí, Šiška, Neiss, Januška (C)

Páteční duel byl pro Kobru odvetou za těsnou prohru v únoru 2:3, která znamenala, že branický celek nakonec skončil v krajské hokejové lize na třetím místě o tři body za druhými Kralupy. Letos by měly být Kralupy pro pražský celek důležitým oponentem o postup do vyřazovací části, Kobra tak chtěla do svého druhého domácí utkání v sezóně tříbodovým vítězstvím.

První třetina velkou hokejovou podívanou nenabídla. Hrál se bojovný hokej, ve kterém měli hosté lehce navrch. Velkou šanci na gól měl po faulu při úniku na středočeskou branku domácí útočník Jan Ksandr. Samostatné trestné střílení, při kterém se pokusil protlačit puk mezi betony Matěje Halamky, neproměnil.

Na branku se tak muselo čekat dlouhých 25. minut, než se po střele Františka Januška dostal ke gólové dorážce Jonáš Marek. Kobra měla obrovskou šanci na skórování okolo 32. minuty, když hrála takřka dvě minuty v kuse přesilovku 5 na 3. Nakonec si ale nevypracovala ani jednu vyloženě gólovou šanci.

Vyrovnaný stav tak přetrval až do třetí periody pátečního zápasu. Roman Vandirek měl během branického přečíslení velkou šanci na skórování, z nadějné střelecké pozice z pravého kruhu nakonec ale trefil pouze tyč středočeské branky. Na závěr poslední dvacetiminutovky měl ještě velkou šanci hostující Tomáš Soukup, v samostatném úniku na pražskou branku ale dobře chytajícího Matyáše Ondríka překonat nedokázal.

Miloš Pecka (Kobra): Byl to naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodla jedna branka. Na začátku první třetiny jsme měli možnost trestného střílení, to jsme bohužel neproměnili. Zkraje druhé třetiny jsme byli dvakrát rychle vyloučeni, což vedlo k tomu, že soupeř dal gól. Pak už se to hrálo těžko, i když nějaké šance jsme určitě měli. Myslím si, že tomu zápasu by spíše slušela remíza.

Lukáš Majer (Kralupy): Myslím si, že jsme dneska odehráli zápas ve stejném nasazení, jako kdyby už bylo play-off. Ze začátku to utkání bylo takové ospalé, na to, že je to v uvozovkách derby. Od té druhé poloviny to ale bylo zajímavé, začalo se totiž hodně bruslit. My jsme dobře bránili, nicméně víme, že na 1:0 nejde vyhrávat neustále a strašně si ceníme toho, že se nám to dneska podařilo.