24.10.2019

Dorostenci v malém pražském derby podlehli Spartě

Svěřenci Milana Vrzala se ve čtvrtek odpoledne vydali na sever Prahy do Holešovic, kde vyzvali na souboj tamní Spartu. Po nepovedené první třetině s domácími v následující dvacetiminutovce srovnali krok a místy soupeře i přehrávali, v poslední části jim ale ujel vlak a nakonec si na Braník odvezli vysokou porážku 1:6. Jediný gól hostů vstřelil ve třiačtyřicáté minutě Patrik Bauer.

13. kolo, 24.10.2019 v 15:30

HC Sparta Praha

6:1

(0:0, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 32. Červenka (Theimer, Mácha), 39. Höll (Tomov), 45. Straka (Menzel), 55. Höll (Senčák), 58. Tůma (Höll, Senčák), 58. Vitouch – 43. Bauer. Rozhodčí: Pastier – Špůr, Maňák. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 53:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

HC Sparta Praha: Dlouhý – Tomov (A), Ludvík, Ducháč (A), Tůma, Menzel, Adamec (C), Horáček – Mácha, Höll, Straka, David, Václavík, Červenka, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.

HC Kobra Praha: Kadlec – Jiráček, Nápravník A., Bucek (A), Mašek, Šesták, Bartoň, Frydrich – Král (C), Nápravník O., Čečetka, Půlpán, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, Svoboda, Bauer, Krásný.

Sparťané do utkání s Kobrou vletěli po hlavě a celou první periodu na ledě holešovické Tipsport areny dominovali. Na Kadlece v průběhu úvodních dvaceti minut poslali celkem devatenáct střel, ani jedna z nich se ale za výborně chytajícího hostujícího gólmana nedostala. Obzvlášť aktivní byl forvard David Straka, který se dostal do tří až čtyř výborných šancí, Kadlec byl ovšem vždy připraven. Dlouhý na druhém konci ledové plochy pak zastavil všechny tři projektily, jenž na něj soupeři poslali, a po prvním dějství tak platil bezbrankový stav.

Druhá perioda nabídla výrazně jiný obraz hry. Braničtí se svým soupeřem drželi krok a místy ho i přehrávali, z první branky utkání se ovšem nakonec přeci jen radovali domácí. Ve dvaatřicáté minutě překvapit Kadlece zakončením z levého kruhu Jakub Červenka, na jehož zásah dvě sto osm sekund před koncem dějství navázal Sebastian Höll. Na světelných tabulích v hale tak po siréně svítil stav 2:0.

Braničtí sice v úvodu závěrečného dějství snížili zásluhou Patrika Bauera, jen o dvě minuty později ale domácím dvoubrankové vedení vrátil David Straka. Domácí si následně na ledě udržovali jasnou převahu, kterou se jim v branky podařilo přetavit až v samotném závěru duelu – podruhé v zápase se nejdříve trefil Sebastian Höll a krátce po něm skóre na konečných 6:1 pro Spartu upravili Jakub Tůma a Michal Vitouch.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "V první třetině jsme měli spoustu neproměněných šancí. V prostřední části jsme zbytečně udělali pár chyb, ale brankář nás zaplaťpánbůh podržel a dali jsme dvě branky. Ve třetí třetině jsme sice nějaké góly dali, ale pořád je to o tom, že ty zápasy musíme rozehrávat lépe. Musíme proměňovat šance, uklidnit se, dohrávat utkání v klidu. Každopádně jsme rádi, že máme tři body."

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): "Sparta nás v první třetině přehrávala, ve druhé jsme se potom herně zvedli, ale dostali jsme dva góly. Oba z předbrankového prostoru, to si kluci musí pohlídat. Ve třetí třetině jsme pak snížili, chvilku jsme se Spartou drželi kontakt, ale pak se utrhla a bylo to těžké. Škoda toho třetího gólu. Kdybychom ho nedostali, mohli bychom s tím v závěru ještě něco dělat."