26.09.2020

Dorostenci nestačili doma na Hradec Králové

Martina Nová

Svěřenci trenéra Vrzala po několika změnách nakonec v sobotní poledne vyzvali na domácím ledě Hradec Králové. První třetina se domácím vůbec nepovedla a hosté si vybudovali pohodlný náskok. Kobra se v dalších dvou dějstvích zvedla jak v útoku, tak v obraně, kde měla hlavní slovo brankářka Julie Pejšová, nicméně to nestačilo na zdramatizování celého průběhu. Ze zápasu, ve kterém bylo celkem rozdáno 48 trestných minut, si odváží z hlavního města Východočeši tři body za triumf 7:3.

6. kolo, 26.09.2020 v 12:00

Mountfield HK

3:7

(0:4, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. Šrámek (Bauer), 45. Čečetka, 56. Bauer (Halfar) – 5. Koblížek (Beran), 9. Sláma (Šimek), 10. Souček (Červenka), 15. Gedeon, 35. Kulhánek (Král, Vencl), 50. Král (Trejbal), 54. Koblížek (Beran). Rozhodčí: Šmika – Karda, Zedníková. Vyloučení: 12:7, navíc Koblížek (HKM) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 45. Střely na branku: 21:43. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7.

HC Kobra Praha: Pejšová – Novák, Frydrich (C), Šeba, Chytil, Nácovský, Seidler – Šrámek, Holec, Kovář, Halfar (A), Bauer (A), Judiak, Leinweber, Příhoda, Uhlík, Čečetka.

Mountfield HK: Kasal – Fiala, Beran, Žaba, Kulhánek, Řehák, Červenka – Koblížek (A), Sláma, Šimek, Mach, Souček, Trejbal, Brožek (C), Král, Gedeon, Vencl.

Do zápasu lépe vstoupil Hradec, který od začátku soupeře tlačil v jeho pásmu. První branky se hosté dočkali začátkem páté minuty, kdy v úniku ujel Lukáš Koblížek. Na tuto trefu v deváté minutě navázal Matyáš Sláma a Kobra se musela oklepat z hodně studené sprchy. V přesilovce totiž Východočeši přidali třetí gól z hokejky Lukáše Součka.

Nicméně v dalším průběhu se Braničtí začali osmělovat a byly k vidění krátké výlety k hradecké brance. Příležitost se prosadit dostali v početní výhodě, ale vše bylo jinak. V oslabení ujel Matúš Gedeon a zvýšil na 4:0. Brankářka Pejšová však nadále zůstala mezi třemi tyčemi a do konce sirény další změna stavu nenastala.

Vstup do druhé třetiny měli Pražané znamenitý. Vlétli na hostující celek a Max Šrámek snížil na rozdíl tří branek. Poté se roztrhl pytel s vyloučeními, zejména pak na trestné lavici domácích bylo opravdu plno. Mezi 26. a 30. minutou neustále svítil Kobře trest na světelné tabuli, přes dvě minuty se navíc museli bránit při hře tři na pět. Zásluhou Pejšové to ale dokázali.

Časté tresty byly vodou na hradecký mlýn a obrana domácích dostávala skutečně zabrat. Nakonec padla ve 35. minutě, kdy s trochou štěstí skóroval Tadeáš Kulhánek. Následně Moutfield přišel na čas o svého ostrostřelce Lukáše Koblížka, když dostal osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Domácí toho nevyužili a do sirény se již stav nezměnil.

I přes nepříznivý stav se Kobra nehodlala vzdát. Bojovala i v dalším oslabení a to tak, že Adam Čečetka ujel do úniku a snížil na 2:5. Pejšová pak znovu předváděla skvělé zákroky proti hradeckým pokusům, nakonec však pošesté kapitulovala, prosadil se Lukáš Král.

V důsledku přesilovek Hradce získali hosté znovu převahu na ledové ploše a vzešel z toho další gól v kobří síti, podruhé v zápase skóroval Lukáš Koblížek. Pražané ještě nesložili zbraně a dokázali potrestat vyloučení Mountfieldu. To byla poslední tečka za změnou skóre, v 56. minutě Patrik Bauer doupravil výsledek na 3:7. Kobra tak nadále zůstává bez bodu na posledním místě tabulky skupiny Střed.