10.01.2020

Dorost z jihu Čech neveze ani bod, neuspěl ani v Českých Budějovicích

Vojtěch Martinek, Adam Pavlíček


Pouhý den po porážce na ledě Tábora se svěřenci Milana Vrzala postavili proti českobudějovickému Motoru, aktuálnímu lídrovi celé skupiny o udržení. Dorost sice v bitvě proti papírově silnějšímu soupeři nepředvedl špatný výkon, na body to ale nestačilo – duel skončil výsledkem 3:6. Pod branky Kobry se podepsali Dzabrail Kalajev, Lukáš Strnad a Mark Rejna.


U8, 10.01.2020 v 16:15

HC Motor České Budějovice

HC Kobra Praha

6:3

(2:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Petrásek, 18. Vavřík (Dubský), 27. Kantor (Sochor), 31. Vavřík, 39. Kříž (Kašpar, Fousek), 60. Petrásek (Fousek) – 35. Kalajev (Procházka, Bauer), 40. Strnad (Nápravník O.), 48. Rejna (Procházka, Šesták). Rozhodčí: Květoň – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 56. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.

HC Motor České Budějovice: Lidák – Fousek (A), Dohnal, Cibulka, Hail (A), Hromada, Dvořák, Placek – Hála, Kříž, Marhoun, Kašpar (C), Braun, Petrásek, Kantor, Kalčík, Vavřík, Dubský, Sochor

HC Kobra Praha: Peyerl – Jiráček, Nápravník A., Bucek (A), Mašek, Šesták, Kalajev, Frydrich – Král (C), Nápravník O., Čečetka, Krásný, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, Svoboda, Bauer

Komentář k utkání

Do prvních minut vstoupila pražská Kobra nebojácně. Dokonce to byla ona, která si vyvořila první vyloženou šanci zápasu. Patrik Bauer byl sám před domácí brankou, ale v zakončení neuspěl. Poté postupně začal přebírat iniciativu Motor, který se také dostával do častých střeleckých příležitostí. Od modré několikrát pálil Fousek, zblízka pak Kalčík. Oba ale bez gólového úspěchu. Až s koncem periody přišla parádní pasáž z pohledu Jihočechů. Po pohledné akci se trefil Filip Petrásek, na něhož záhy navázal Jan Vavřík - 2:0.

Druhá dvacetiminutovka zatím nabízela jen výraznou převahu českobudějovického týmu, který se držel v útočném pásmu, jak to jen šlo. Z toho pak těžil Lukáš Kantor, jenž se také zapsal do střelecké listiny. Tlak Motoru neustával a z předbrankové skrumáže se zadařilo puk vydolovat Janu Vavříkovi. Ten uspěl i podruhé v zápase poslal svůj tým do komfortního čtyřbrankového vedení. Tentýž hráč za dvě minuty poté útočil na hattrick, ovšem zkompletovat jej se mu nepodařilo.

Naopak ještě před odchodem do kabin korigovala Kobra. Dzabrail Kalejev zaznamenal první branku hostujícího mužstva - 4:1. S brankami se ke konci třetiny roztrhl pytel. Přišly další dvě. Marcel Kříž byl v zakončení úspěšný po přesilovkové kombinaci. A jedinou sekundu před sirénou se trefil také hostující Lukáš Strnad.

V poslední dvacetiminutovce se chvíli hrálo ve čtyřech na obou stranách, nicméně více prostoru na ledě nezúročil ani jeden tým. V průběhu pak na pěkné drama zadělal Mark Rejna, který z pohledu Pražanů upravil na 3:5, rozdíl tak byl pouze dvoubrankový. Kobra tedy vycítila svou šanci a snažila se o dotažení soupeřovu náskoku, avšak bez úspěchu. Filip Petrásek pak ještě zpečetil domácí vítězství přesnou trefou přes celé hřiště, kdy puk poslal do odkryté svatyně.Aktuálně na webu


partneři klubu

×
Odehrané v 11:15 | Muži B
HC Kobra Praha
HC Letci Letňany B
×
Dnes v 16:30 | 9.tř.
HC Meteor Třemošná
HC Kobra Praha