18.09.2021

Díky silné třetí třetině přehrály Kobry Děčín

Šimon Sýkora

Pro kobří ženy byl úvodní zápas sezóny velmi divoký. V první třetině šly hráčky Děčína do vedení díky dvěma zásahům kapitánky Dominiky Forejtové. Ve druhé části snížila Veronika Prošková, ovšem soupeřky dokázaly opět odskočit. Pak ale začaly uřadovat domácí. Nejprve dala dvě branky Sofie Broďáková, svou druhou trefu přidala Prošková, ve druhé polovině třetí třetiny se zapsala na střeleckou listinu ještě Miriama Matyašovská a po ní zkompletovala hattrick střelkyně Prošková. Skóre se tak pro domácí přehouplo z nepříznivého stavu 1:3 na slibných 6:3. Dečín se ale nevzdal. Nejprve snížila Forejtová a i ona si tak připsala hattrick, necelé dvě minuty před koncem snížila na jednobrankový rozdíl Eva Hueberová. Kobry si však vedení udržely, 33 sekund před sirénou vstřelila poslední gól utkání Anna Václavíková. O první utkání v dresu s Kobrou na hrudi šlo u obránkyň Veroniky Tomasové a Emy Jandové.

1. kolo, 18.09.2021 v 14:30

HC Děčín

7:5

(0:2, 2:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 27. Prošková (Nebeská), 35. Broďáková (Tesařová), 48. Broďáková (Šatrová), 49. Prošková (Václavíková, Matyašovská), 51. Matyašovská (Jandová, Tesařová), 51. Prošková (Václavíková), 60. Václavíková (Broďáková) - 10. Forejtová (Kroftová), 20. Forejtová (Vacková), 28. Albrechtová, 56. Forejtová, 59. Hueberová (Forejtová). Rozhodčí: Zedníková - Volkán, Mihálová. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 16. Střely na branku: 26:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3, 6:5, 7:5.

HC Kobra Praha: Soukupová - Kocourková, Cvrkalová (C), Tomasová, Čtvrtníčková, Broďáková, Jandová - Kalašová, Matyašovská, Tesařová (A), Prošková, Šatrová, Nebeská, Hrivňáková, Václavíková (A), Zvěřinová

HC Děčín: Prchalová - Kroftová, Albrechtová, Hueberová - Klabanová, Lejčíková, Forejtová (C), Schrollová, Vacková, Žilková, Formánková