30.11.2021

Venkovní tažení pokračuje. Na programu je zápas v Klatovech

Vít Trubička

Po úspěšné misi v Příbrami pokračuje Kobra v tažení po zimních stadionech soupeřů. Tím jí tentokrát budou Klatovy, které se ovšem drží na čtvrtém místě tabulky s osmibodovým odstupem na branický tým. Se Západočechy má Kobra vyrovnanou bilanci v této sezóně. Povede se jí navázat na předchozí zápas a obrat venku o body dalšího soupeře?

V poslední době nemají Klatovy zrovna ideální období. Od předchozího zápasu s Kobrou odehrály šest zápasů, jen dvakrát ale dosáhly na plný bodový zisk, a to díky výhrám nad Chebem a Řisuty. Jednou pak získaly bod po prohře v prodloužení na ledě Havlíčkova Brodu. Naopak nestačily na Tábor, Příbram a Písek.

Z toho důvodu patří Klatovům v tabulce čtvrté místo s třiceti body na kontě. Drží si ovšem náskok na Havlíčkův Brod a tedy i na play-off. Tahounem klatovské ofenzivy je Petr Eret, který si vybojoval dvanáct gólových tref a dvacet asistencí. V počtu gólů ho ale přeskočila hned dvojice hráčů s třinácti vstřelenými góly. Prvním z nich je Jakub Procházka, druhý Josef Roubal.

Kobra sehrála s Klatovy v této sezóně už dvojici zápasů. V obou se ale dařilo hostujícímu týmu. Braničtí si z prvního vzájemného klání z klatovského ledu přivezli vítězství 9:3. Skóre otevřel už v první minutě Kamil Bříška, který následně přidal ještě dva další góly. Dařilo se především v přesilových hrách, hned čtyři dokázala Kobra využít.

Do druhého utkání vstoupila lépe Kobra, která ke konci první třetiny vedla 2:0 po trefách Petrova a Šteinera. Klatovští ale následně zahájili obrat. Ještě v poslední minutě první periody se prosadil Petr Eret, následně se dvakrát prosadil Jakub Procházka a na konečných 4:2 ve prospěch Klatov zavěsil opět Petr Eret.

Z bodového hlediska se daří na kobří straně Kamilu Bříškovi. Na kontě má shodně 23 gólů i 23 asistencí. Na dvacet nahrávek se dostal Lukáš Tondr, což doplnil čtyřmi góly. Mezi ně se ještě vklínil Tomáš Šťastný díky šestnácti gólům a čtrnácti nahrávkám.

Bude branický tým i v tomto případě úspěšný a upevní svojí pozici na druhém místě tabulky? Na první Tábor má sice desetibodový náskok, nicméně tlačí se na něj Příbram, která má úplně stejný počet bodů. Zápas v Klatovech začíná v 18 hodin. Přímý textový přenos bude připraven na webu Onlajny.com.