21.09.2021

Ve druhém kole opět doma, do Prahy tentokrát přijedou Řisuty

Nová sezóna třetí nejvyšší soutěže ve středu večer pokračuje druhým kolem, které do pražského Braníku zavede Řisuty. Tým, proti kterému svěřenci Miloslava Šeby nastoupili v přípravě hned dvakrát a v obou případech jej porazili. Naváží na povedené výkony z letních přáteláků a vytěží první body? Úvodní buly je na programu v 18:00.

Kobře start ročníku v sobotu příliš nevyšel – kombinace nepovedeného vstupu do utkání a výborného výkonu hostujícího gólmana vedla k porážce 1:5, přičemž tři body si z Braníku tehdy odvezli hráči jihočeského Tábora. Pod jedinou branku domácích v utkání s Kohouty se podepsal Matyáš Hrubý, asistence si připsali Filip Hlinka a Denis Heldák.

Ve středu nyní na svěřence Miloslava Šeby čeká nová výzva v podobě Řisut, které jsou pro Pražany dobrými známými. Jak již bylo zmíněno výše, Braničtí na buldoky v přípravě na rozbíhající se ročník hned dvakrát vyzráli – 27. srpna uspěli výsledkem 5:2 a dva týdny na to svého soupeře přetlačili 4:3 po prodloužení.

V prvním zápase se jako první prosadil Dominik Novák, na jehož trefu ještě před koncem úvodního dějství navázal Filip Hlinka. Po snížení ze strany Středočechů na 3:1 upravil Lukáš Tondr, přičemž na jeho gól odpověděl vytáhlý obránce Ondřej Škutina. Kobra ale nehodlala připustit drama a brankami Jana Stehlíka a Václava Zídka si definitivně pojistila zisk všech bodů.

Odveta pak nabídla extrémně vyrovnanou a pro obě strany náročnou bitvu, ve které se o vítězi v šedesáti minutách nerozhodlo. Za domácí v základní hrací době dvakrát skóroval Kamil Bříška a jeden zásah si na své konto připsal Jakub Janča, za buldoky zase dvakrát puk do klece poslal Patyk a jednou Formánek. Duel tak dospěl do prodloužení, v němž o výhře domácích poměrně rychle rozhodl Sebastian Janda.

Pražané tedy budou do středečního utkání vstupovat v roli favorita, rozhodně ale nemohou svého soupeře podcenit – v prvním kole totiž Řisuty pořádně potrápili silný Havlíčkův Brod, který si vítězství zajistil až v poslední dvacetiminutovce. Uvidíme, jak se jim bude dařit v Braníku.