15.10.2021

Souboj o čelo tabulky! Kobra míří do Tábora

Braničtí se po týdnu vydávají k dalšímu utkání. Soupeřem jim bude Tábor, který spolu s Kobrou bojuje o úplné čelo tabulky druholigové skupiny Jih. Kohouti ale mají momentálně lehce navrch, díky lepšímu skóre jsou první. Podaří se ale Kobře je uštknout?

Svěřenci Miloslava Šeby soubojem proti Táboru zahájí druhou sérii zápasů základní části. V té první si připsali pět výher a dvě prohry, díky čemuž se drží na druhém místě, a to s jednobodovým náskokem na třetí Příbram. O body Kobra přišla pouze v úvodním domácím zápase s Táborem a následně ve venkovním klání na příbramském ledě. Vyzrát si jí podařilo nad Řisuty, Pískem, Chebem, Klatovy a Havlíčkovým Brodem.

Podíl výher a proher Táboru je totožný s tím, co má Kobra. Jihočeši porazili v prvním kole branický tým, následně Havlíčkův Brod, Řisuty, Klatovy a Písek. Naopak jejich přemožiteli se stali Cheb a Příbram. Západočeský Stadion byl ve vzájemné přestřelce úspěšnější a ovládl jí poměrem 8:7. Těsně podlehl Tábor i Středočechům, a to 2:3.

První vzájemné utkání letošní sezóny vyšlo o poznání lépe Táboru. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre zkušený matador Lukáš Endál. Ještě v první polovině úvodní třetiny ho doplnili Vladimír Škoda a Milan Daniščin. Další gólové trefy v druhé periodě přidali Tomáš Hajič a Jakub Matušík. Naopak v závěrečné třetině se prosadila jen domácí Kobra, a to kontaktním gólem z hole Matyáše Hrubého. Braničtí tak v úvodním klání Táboru podlehli 1:5.

V produktivitě Kobry se především daří kapitánu Kamilu Bříškovi. Ten má na svém kontě devět gólů a devět asistencí. Tím mu také patří pozice nejproduktivnějšího hráče celé druholigové skupiny Jih. O jednu nahrávku více má ale Lukáš Tondr, což doplnil třemi góly. Do brankoviště branického týmu se v dosavadních sedmi kláních postavil jen Lukáš Sochůrek. Jeho gólový průměr se zastavil na 3,29.

Jihočeši se bodově spoléhají především na dvojici Matušík, Endál. Na vrcholu tabulky produktivity se drží Jakub Matušík, a to díky pěti gólovým trefám a deseti nahrávkám. To Lukáš Endál je se sedmi góly nejlepším táborským střelcem. K těmto trefám ještě přidal pět asistencí. V brance dostal větší porci zápasů Kristián Kolář, který si v pěti odchytaných zápasech zajistil průměr 2,68 gólů na zápas. Táborskou dvojkou je Tadeáš Dvořák. Ten zasáhl do třech klání, a to s gólovým průměrem ve výši 2,79.

Zvládne Kobra vrátit Jihočechům úvodní porážku? Na atraktivitě tomu přidává ještě tabulkové postavení obou stran souboje. K vidění totiž bude klání o první místo v tabulce. Zápas na táborském ledě začíná v 18 hodin.