30.09.2022

Šance na první výhru, Kobra zajíždí na půdu Vrchlabí

Tadeáš Podolka

Čtvrté kolo nové druholigové sezony zavedlo branické hokejisty na východ Čech, a to konkrétně do Vrchlabí. Prolomí svěřenci Miroslava Šeby prokletí nepovedených třetích třetin a uspějí za tři body? Utkání startuje na vrchlabském zimním stadionu v 18:00.

Braničtí potřebují po třech porážkách v řadě nutně body do tabulky. Zatím se tým z jihu Prahy nachází na nepříznivém 14. místě se skóre 4:12. V posledním utkání s Hronovem přitom měla Kobra na dosah plný počet bodů, kdy až do 44. minuty vedla na svém ledě 1:0. Pak ale přišlo vyrovnání FIlipa Štrombacha a vítězný gól vstřelil Norair Hovsepyan, na konečných 3:1 pak upravil gólový účet zápasu opět Štrombach. Hokejisté s hadem na prsou podruhé inkasovali třikrát během závěrečné periody. Podobný scénář nastal i proti Táboru v prvním kole. Pražané nejprve vyrovnali na 3:3, ale pak se jejich hra sesypala a utkání skončilo vysokou prohrou 3:6. Kobra tak nutně potřebuje vylepšit závěry zápasů, aby mohla pomýšlet na body. "Ve třetí třetině jsme dostali tři góly a absolutně jsme ji nezvládli. Měli jsme optickou převahu, ale to nic neznamenalo. Bohužel jsme neměli mezihru, a to ani ve druhé třetině. Je to stále začátek, je tu spoustu nových hráčů a manšaft si musí sednout," hodnotil uplynulé utkání branický kouč Miloslav Šeba.

Vrchlabí působilo předešlé dvě sezony o patro výše v Chance lize, kde bylo partnerským klubem extraligových Pardubic. Před tímto ročníkem ale Dynamo převedlo vrchlabskou prvoligovou licenci na nový tým Pardubice B, a tak se Stadion po dvou letech vrátil do 2. ligy. Zatím se týmu z Podkrkonoší vůbec nedaří, jsou na posledním místě tabulky s nelichotivým skóre 2:16. V uplynulých třech zápasech vždy dostali Východočeši minimálně pět gólů. Navíc se prosadili jen v prvním kole proti Letňanům (2:6), proti Chomutovu a Příbrami (oba zápasy 0:5) nepřišly žádné branky. Domácí tak také nutně potřebují zabrat. Proti zatím nesehrané obraně Kobry by mohli uspět. Těžko hledat v tomto utkání favorita. Zdá se, že půjde o vyrovnaný zápas. Utkání na vrchlabském stadionu začíná v 18:00 a můžete jej sledovat textově přes Onlajny.com.