22.02.2024

Roman Málek: Pro mě jako gólmana bylo lepší, že jsme poprvé skórovali

Oporou brankoviště Kobry v důležitém vítězném klání s Benátkami nad Jizerou byl gólman Roman Málek. I díky jeho výkonu Braničtí dokráčeli k výhře 7:3 a průběžně se tak posunuli na čelo tabulky. „Řekli jsme si, že tentokrát prostě chceme Benátky porazit. Jsme rádi, že se to povedlo,“ okomentoval Málek to nejdůležitější, co vedlo k vítězství Kobry.

Pro tentokrát s Benátkami tříbodová výhra. Byla důležitá z vašeho pohledu?

Jednoznačně to jsou důležité tři body. Řekli jsme si, že prostě chceme Benátky porazit. To se nám povedlo a jsme za to moc rádi.

Bylo to náročné? Zvlášť s přihlédnutím k první třetině, kterou se vám podařilo dokončit bez inkasované branky, byť jste zároveň ani neskórovali.

Chtěli jsme jít na Benátky aktivně. Kluci přede mnou hráli dobře a díky tomu jsme to v úvodu uhráli na 0:0. Následně jsme těžili z aktivity, kterou jsme si na počátku vytvořili a zisk tří bodů nás těší.

Spadl z vás určitý kámen, když se vám podařilo deset vteřin po startu druhé periody získat vedení?

Vždycky se hraje líp, když skórujeme poprvé. Soupeř se musí tlačit dopředu. Proto jak pro mě jako gólmana, tak i pro kluky bylo lepší, že jsme dali první gól my.

Jak těžké bylo pak udržet závěr zápasu, v němž byly na obou stranách častější vyloučení?

Benátky mají zkušené mužstvo, které bylo díky tomu nepříjemné. Jako tým jsme to ale vybojovali a klukům můžu jedině poděkovat.

V úvodní třetině jste navíc přežili dvojnásobné oslabení. Brali jste to jako určitý moment, od kterého se odpíchnout dál?

Myslím, že zvládnutí oslabení třech proti pěti vás může jedině nakopnout a je to strašně důležitý moment. Kdybychom v něm dostali jeden nebo dva góly, mohlo být po zápase hned v prvních pěti minutách a pak už by se to těžko dohánělo.

Na závěr nadstavby vás čekají dva venkovní zápasy, které také nemusí být zrovna jednoduché. S čím do nich jít a jak se připravit?

Připravíme se na ně stejně jako na ostatní zápasy. Chceme je vyhrát a chceme být první v nadstavbové skupině, díky tomu pak jít z lepší pozice do předkola play-off.