22.07.2021

Richard Mucha: Hokej mě baví, vadilo mi nehrát

Martina Nová

Mezi jednoho ze zástupců mladé krve v kobří kabině patří útočník Richard Mucha. Odchovanec Letňan již od mládežnických let hájí modrožlutý dres a čeká ho třetí sezóna v A-týmu. Před zahájením přípravy na ledě tráví zbytek volného času na Moravě, kde se udržuje v kondici. „Snažím se být neustále tréninku a nejvíce času trávím v přírodě. Sportuji hodně v kopcích,“ prozradil o své přípravě urostlý forvard.

V lockdownu neměli profesionální sportovci možnost trénovat v posilovnách, hrát zápasy, v případě hokejistů vyjet na led. O to těžší bylo udržet se ve formě. „Člověk může být v tréninku stále, je jen otázka, jestli chce, nebo nechce. Vždycky se nějaká varianta najde, ale určitě to bylo složitější,“ přiznává Richard Mucha, který si však během měsíců volna uvědomil, že hokej je jeho vášní. „Zjistil jsem, že mě hokej opravdu baví, vůbec mi nevyhovovalo nehrát během korony. Zapálení do sezóny bude veliký.“

Během zimních měsíců využil jednadvacetiletý útočník přejícího počasí a nazul brusle alespoň na rybníku. Nyní se již těší na přípravné zápasy, především pak na ty s Letňany. „Mrzí mě, že je nemáme ve skupině, znám tam hodně kluků, ale aspoň si s nimi zahrajeme v přípravě.“ V sezóně mu pak na soupeři nezáleží, hlavně ať se hraje. „Přes rok se těším na jakýkoliv zápas. Nemám konkrétní tým, na který bych se těšil,“ říká Mucha.

Richard Mucha během hry

Mimo mantinely pokračuje zástupce Kobry na studiích. Jakou cestou by se však v budoucnosti chtěl ubírat, ještě neví. „Momentálně jsem ještě na škole a zatím si k sobě nedokážu zařadit nějakou konkrétní profesi. Nemám momentálně žádný kariérní cíl, v čem bych chtěl růst, hlavní je pro mě hokej. Uvidím, co mi život přinese,“ dodává s nadhledem.

Aktuálně si užívá ještě volných chvil, nicméně nepřestává pracovat na své kondičce. „Na jednu stranu mi hokej chybí, ale na stranu druhou si užívám i ten odpočinek. Trávím čas v přírodě na Moravě s kamarády i tréninkem. Užívám si to,“ přiznává. A co dělá, když zrovna nehraje hokej nebo není v tréninku? „Hraju tenis, který mě hodně baví, a pak taky basketbal.“

V pátek brzy odpoledne oficiálně započnou letní olympijské hry v Tokiu. Proto další zálibou mladého hokejisty bude sledování sportovního svátku. „Určitě to sledovat budu. Poprvé bude na olympiádě skateboard, na což se moc těším, protože mě zaujal a vyzkoušel jsem ho osobně. Olympiádu sleduju ve všech směrech,“ říká s nadšením. Radost mu udělali také čeští basketbalisté, kteří se na poslední chvíli kvalifikovali. „Je to senzační. Upřímně, nesledoval jsem to, protože jsem nečekal kdovíjaký úspěch, ale o to větší mám z toho radost.“

Richard Mucha (vpravo) s Ondřejem Škutinou během tréninku