06.10.2019

Daniil Petrov: Hodně jsme napadali a hráli jsme týmově

Barbora Wolfová

Po ne příliš vydařeném zápase v Příbrami, kde Kobra inkasovala sedm gólů, si v sobotním domácím zápase spravila chuť proti jihočeskému soupeři. DS České Budějovice, který je v tabulce druholigové skupiny Střed na šesté pozici, hrál na branickém stadionu poprvé. Premiéru však s jasným výsledkem zvládli lépe domácí a výhrou 7:0 si pojistili s 18 body čelo tabulky. Střelcem šestého gólu byl kobří nováček Daniil Petrov, který okomentoval nejen tento zápas, ale také svůj přestup do Kobry.

Jak hodnotíte utkání?
Rozhodně pozitivně, dali jsme sedm gólů a žádný jsme nedostali. Hráli jsme týmově a pomohli jsme gólmanovi, takže to bylo dobré.

Co bylo jinak oproti zápasu v Příbrami, kdy jste naopak 7 gólů inkasovali?
Snažili jsme se podstatně více. Hodně jsme napadali, a to ve dvou. Hlavně jsme hráli týmově a to nám tentokrát vyšlo.

Proti čínskému výběru jste vstřelil svůj první gól, v tomto zápase druhý...
Je to dobrý pocit, protože jsou to góly za muže. Předtím jsem hrál v juniorech, takže to bylo úplně něco jiného.

Toto je Vaše první působení na Kobře a první sezóna mezi muži, tak jak se Vám tu líbí?
Je to tady super! Máme tu dobrou partu a hlavně dobrý tým. Doufám, že to letos společně dotáhneme daleko.

Jak se zrodil přestup z Karlových Varů, kde jste hrál do minulé sezóny za juniory?
Přešel jsem na školu do Prahy, takže jsem hledal něco, abych nemusel dojíždět daleko. Volal jsem na Kobru a Karlovy Vary mi tady pomohly domluvit pozici.

Jak Vám vyhovuje, s kým hrajete?
Jsem ve skvělé lajně s mladými hráči, takže jsem rád, že si rozumíme.

I přes dnešní dobrý výkon, je něco, co byste do příště zlepšil?
Musíme začít od brány. Více bránit a taky samozřejmě dávat víc gólů. Do dalšího zápasu se musíme pořádně připravit a vyhrát!