20.09.2020

Povedlo se nám, co jsme chtěli, řekl po zápase spokojený Kamil Bříška

Marek Baloun

Kobra do nové sezóny vstoupila vysokou výhrou nad Klatovy 8:3. První branka padla už 23 vteřin po úvodním buly a i když Západočeši ve druhé části chytili druhý dech, Pražané si nenechali vzít vedení a naopak přidali. Dvěma góly a asistencí právě u branky první se na výhře podílel i nový kapitán celku z Braníku, Kamil Bříška.

Start do sezóny se nám povedl, jak byste ho zhodnotil?
Paráda! Povedlo se nám, co jsme chtěli. Dali jsme hned v prvním střídání gól, utekli jsme rychle na 3:0. Ve druhé třetině jsme pak polevili a dostali dva góly, ale řekli jsme si, že takhle ne. Že musíme makat do konce, a tak to vypadalo. Ještě nám to napadalo a stav byl jednoznačný. Start do sezóny byl skvělý.

Byl to plán vyletět na Klatovy hned od začátku?
Určitě! V přípravě se nám začátky moc nedařily, takže jsme na ně dnes měli vletět a to se povedlo.

Vy jste byl autor (nejen) třetí branky, můžete ho popsat?
Třetí.. joo, třetí! (směje se při vzpomínání) Tam to kluci vybojovali za bránou, dali mi to mezi kruhy a já jsem z první vystřelil. To byla spíš práce kluků.

Kamil Bříška debatuje s rozhodčími. (autorka fotografIe: Anna Boháčová)

Jak jste trénoval během karantény?
Během karantény jsem byl tři měsíce zraněný, takže jsem toho moc nenatrénoval (smích).

Do sezóny vstupujete jako kapitán, kdy jste se dozvěděl, že budete mít na dresu céčko?
Asi už loni. Když byl Šimon (Antončík, který byl kapitán loni - pozn. red.) zraněný nebo nemohl hrát, tak jsem ho zastupoval. Takže jsem to více méně převzal.

Ve středu nás čeká cesta do Příbrami. Těšíte se?
Určitě! Dlouho jsme nehráli pořádné zápasy, furt to odpadalo, takže teď se těšíme na každý zápas.