27.08.2020

Tomáš Šťastný: Tempo bylo rychlejší, než jsme čekali

Martina Nová

Středeční duel proti Řisutům byl velmi dramatický. Ani jednomu celku se nepovedlo odskočit více než na rozdíl jednoho gólu a po přestřelce se za stavu 5:5 šlo do nájezdů, kde nakonec urvali vítězství domácí z Braníku. Celou kanonádu odstartoval Tomáš Šťastný, který také zhodnotil utkání ze svého pohledu.

Tomáši, hrálo se poměrně ve vysokém tempu, jak jste to vnímali vy na ledě?
„Na přátelák bylo tempo hodně rychlé, možná jsme to ani sami nečekali. Řisuty hodně bruslily, my jsme si chtěli až moc hrát s pukem a z toho pramenila jejich přečíslení, která občas využily a daly z nich góly.“

Oproti prvním dvěma třetinám se ve třetím dějství hra zklidnila, bylo to tím, že jste si hlídali, abyste neudělali zbytečnou chybu?
„Proto ani ne, ale hlavně celý zápas jsme točili se sestavou. Ať už někdo na chvíli vypadl kvůli vyloučení nebo drobnému zranění. Také se více zapojili mladší kluci, ti starší, kteří tu budou hrát pravidelně, si pak ve třetí třetině už více odpočinuli, takže proto i třetí třetina byla klidnější.“

Tomáš Šťastný během utkání s Mostem
(autor fotografie: Anna Boháčová)

Byl jste prvním hráčem Kobry, kterému se povedlo skórovat, jak se celá situace odehrála?
„Dostal jsem se sám před bránu, Pokorný mě tam dobře našel, stáhnul jsem puk do bekhendu, povedlo se mi to dobře trefit a vstřelil jsem gól. “

Trenér vás povolal i během nájezdů, tam jste již ale úspěšný nebyl…
„Ten nájezd už jsem úplně zapomněl, bylo to špatně. “ (smích)

Ke konci druhé třetiny to na ledě trochu jiskřilo, byly k vidění strkanice, museli jste se krotit, aby se situace nevyhrotila?
„Něco jsme si k tomu na střídačce řekli, věděli jsme, že je to přátelák, takže se nám nechtělo jít do velké bitky. Ale když do vás někdo zajede, zbytečně vás pošťuchuje nebo do vás najede, tak to oplatíte. Ale do ničeho velkého se nikdo z nás pouštět nechtěl. “

Jak jste byli spokojení s předvedenou hrou?
„Úplně spokojení jsme nebyli. Bylo tam hodně nepřesností, několikrát nám ujeli do přečíslení, což by se nám v sezoně už stávat nemělo. Myslím si, že v naší skupině budou kvalitnější soupeři než Řisuty, kteří by nám z těchto situací dávali ještě více gólů. Na tom tedy musíme ještě zapracovat. “

Další zápas vás čeká v úterý v Klatovech, které jste v přípravě již na svém ledě dokázali porazit. Co od tohoto utkání očekáváte?
„Očekáváme ještě rychlejší tempo než dnes. Hrají tam mladí kluci, kteří bojují o sestavu. Bude se také hrát na větším hřišti, takže se bude lítat od začátku až do konce. Budeme chtít vyhrát. “