Bylo to velice těžké, hodnotí duel s Klatovy Lukáš Sochůrek

Vojtěch Martinek, Libor Kokoška

Jednou z klíčových postav středečního vítězství pražské Kobry nad Klatovy byl jednoznačně i gólman Lukáš Sochůrek, který až do devětačtyřicáté minuty držel čisté konto a v průběhu duelu několikrát podržel tým výbornými zákroky. Po zápase jsme jej vyzpovídali – jak první utkání nového ročníku hodnotí a co si slibuje od sobotního zápasu v Písku?

„Bylo to velice těžké. Kluci z Klatov jsou velice kvalitní, jsou mladí, jsou šikovní… strašně těžký zápas to byl,“ hodnotil vybojované vítězství nad plzeňskou zálohou třiadvacetiletý gólman, který měl v zápase o zábavu postaráno. Západočeši na jeho svatyni vlétli takřka hned v úvodu utkání – už ve druhé minutě musel zastavit velmi nebezpečnou ránu Roubala z bezprostřední blízkosti brankoviště. V průběhu utkání pak musel podobně těžkých zákroků předvést ještě několik, aby svůj tým udržel ve vedení. Sám se však ohodnotil střízlivě: „Svůj výkon bych hodnotil kladně, až na nějaké detaily. Jsem spokojený.“

Sochůrkovi jsou Klatovy dobře známé. Mezi roky 2016 a 2018 za SHC odchytal téměř šedesát utkání, přičemž v první sezóně dovedl Západočechy jako jednička do druhého kola play-off. „Pár kluků je tam nových, ale většinu znám,“ řekl po utkání. Pošťuchoval se v průběhu prvního duelu sezóny nějak s bývalými spoluhráči? „Jo, to určitě. Na tom ledě je to něco jiného, rád vždycky hodím nějaký fór směrem ke klukům.“

Kobra výhrou 4:2 nad Klatovy navázala na skvělou přípravu, během které prohrála jen dvakrát. I přes to však mladý gólman branického výběru ví, že je důležité se držet nohama pevně na zemi a neusnout na vavřínech. „Je to teprve začátek. Jsme rádi, že jsme vyhráli, kluci hráli dobře, ale musíme si ještě sednout. Věřím, že to bude ještě lepší, a s tím přijdou i výsledky.“

Další test čeká Šebovy svěřence v sobotu, kdy se představí na jihu Čech. Jejich hostitelem v druhém kole bude černý kůň z Písku, který v uplynulých sezónách nejednou zaskočil papírově lepší soupeře. Jak k duelu přistupuje pražská jednička? „V Písku je široké hřiště, bude to chtít hodně velkou fyzičku a hrát chytře,“ nechal se slyšet. Celý pozápasový rozhovor pak uzavřel jasnými slovy: „Určitě vyhrajeme.“