24.08.2019

Parta je tu super, říká dvougólový navrátilec Tomáš Šťastný

Vojtěch Martinek, Vít Trubička

Pražané v pátek ve svých řadách přivítali staronovou tvář. Po ukončení zkoušky v prvoligové Slavii se na Kobru vrátil útočník Tomáš Šťastný, jenž loni s dvaceti brankami na kontě vedl týmovou střeleckou tabulku. Ostrými pálil i ve svém prvním letošním přípravném utkání za branický celek – k devítigólové demolici Řisut přispěl hned dvěma trefami.

Svěřenci Miloslava Šeby do utkání s buldoky nevstoupili úplně ideálně a Sochůrek musel už po minutě a půl ze své klece lovit první kotouč. „Někdy to tak je, že ten začátek máme pomalejší, zatímco soupeř na nás vletí. I když by to tak být nemělo, když hrajeme doma, to bychom na ně měli vletět my. Naštěstí jsme se rychle probrali, otočili jsme to a dohráli jsme to bez problémů,“ hodnotil střetnutí Šťastný. A co bylo podle něj klíčem k úspěchu domácích? „My jsme po první třetině hru zjednodušili, začali jsme rychleji bruslit. Pak nám tam začaly padat góly, vyhráli jsme myslím zaslouženě.“

Šestadvacetiletý útočník se na Braník přesunul z Vršovic, kde bojoval o místo v kádru prvoligové Slavie. „Já jsem se na kluky těšil. Znám jich tady spoustu. Hodně se jich tu sice vystřídalo, parta je tu ale super. Noví kluci hned zapadli a atmosféra je tu skvělá,“ řekl o svém návratu na Kobru. Comeback to rozhodně byl povedený – jeho jméno najdeme na střelecké listině u šesté a osmé branky domácích. „Jsem za góly rád a děkuju klukům z lajny. Když se vrátíte zpátky, tak je lepší se nějak uvést.“

I v dalším přípravném utkání Braničtí na svém ledě přivítají soupeře ze Slaného, tentokrát ale o poznání exotičtějšího. V neděli večer totiž vyzvou na souboj China Golden Dragon, tedy výběr čínské reprezentace. Pro mnohé hráče Kobry to bude vůbec první zkušenost s hokejisty z Dálného východu, pro Šťastného ale ne. „Čínský hokej znám ze dvou univerziád, na kterých jsem byl s Dominikem Novákem,“ odhalil po zápase s Řisuty. „Pravděpodobně budou lítat po ledě a budou velmi disciplinovaní, ale nějaký ten hokejový um jim asi ještě bude chybět, a navíc se nebudou držet taktiky.“

Jak vidí šance Kobry proti zlatým drakům? „Měli bychom to vyhrát,“ uzavřel pozápasový rozhovor.

(autor fotografie: David Klier)