23.08.2019

Máme více zkušeností, postup je reálný, burcuje gólman Lukáš Sochůrek

Vít Trubička, Libor Kokoška

Jednou z hlavních postav branického výběru při cestě za postupem do Chance ligy bude jistě i gólman Lukáš Sochůrek, který na Kobře hostuje z nedaleké Slavie. Právě možnost hrát o nejvyšší mety ho zde udržela. „Pokud si vše sedne, dostaví se výsledek a i pak třeba i postup,“ avizuje Sochůrek hlavní týmový cíl sezóny. Jak také probíhala jeho příprava, či boj o místo v brance?

Jakým způsobem probíhala vaše letní příprava? Připravoval jste se i individuálně?
Ano, připravoval jsem se individuálně. Letní přípravu jsem nestrávil s týmem, byla tedy celá na mně.

Na Kobře jste strávil již minulou sezónu. Je nějaký důvod, proč jste si znovu vybral branický celek?
Jedním z hlavních důvodů, proč jsem zde zůstal, byla možnost hrát o nejvyšší příčky. Což byl cíl, který mi ve vzájemné domluvě deklaroval pan Šeba.

Brankářské duo sestavíte s Václavem Moučkem. Je už dané, kdo bude jednička, nebo je to ještě ve hře?
Je to ještě ve hře. Kdo bude jednička, to ještě sám nevím. Vždy ale bude chytat ten lepší a ten, kdo bude lépe připravený.

Na závěr přípravy čeká Kobru pikantní utkání se Slavií. Jaké to bude, nastoupit proti svým bývalým spoluhráčům?
Jelikož tam znám spoustu kluků, tak to bude velmi zajímavé. Hlavně si ale musíme ten zápas užít, hrajeme proti týmu z Chance ligy, tak uvidíme, jak to půjde.

V ostré sezóně pak narazíte na Klatovy, v jejíchž dresu jste odchytal více jak šedesát utkání. Poradíte trenérům, jak Západočechy porazit?
V Klatovech už je úplně jiný tým, než před dvěma roky. Je záhadou, jak to tam bude teď vypadat, těžko tedy říct, jak se na ně připravit.

Druhá liga opět mění svůj formát. Co si o změnách myslíte?
Současná podoba je asi nejlepší varianta, jaká mohla nastavit. Všechno ale ještě ukáže až průběh sezóny.

Myslíte si, že postup do Chance ligy je reálný?
Určitě může být reálný. Letošní tým je úplně jiný, máme větší zkušenosti. Musí si ale vše sednout, pak se dostaví výsledek a může i postup.

Pokud by Kobra postoupila do vyšší soutěže, preferoval byste hostování zde, či návrat do Slavie?
Tohle je ještě moc daleko, abych to teď řešil. Důležité je nyní postoupit, pak se uvidí.