09.01.2018

Na Braník míří Bílina, podaří se Kobře prolomit sérii proher?

Šimon Sýkora

P R A H A - Kobra prožívá nejhorší sérii v současné sezóně. Z posledních pěti zápasů vytěžila jediný bod a je v tomto směru aktuálně nejhorší v celé lize. Bílina se naopak přiblížila postupové osmičce a bude mít šanci se do ní po tomto utkání dostat.

Bílina se po dlouhé sérii neúspěchů povedlo porazit Letňany 5:2 a v posledním utkání prohrála s prvním Jabloncem 5:4 v prodloužení. Hráči budou mít určitě víc než dost motivace pro získání bodů i proti Kobře. Jak bylo popsáno výše, Draci jsou na dosah postupové pozice. Právě Letňany jsou jejich nejbližší bod k překonání, ztrácí na ně pouze jeden bod.

Nejproduktivnějším hráčem Bíliny je Vladimír Kýhos, dokázal nasbírat již 34 bodů (13+21) ve 23 utkáních. Bodovou ztrátu na něj má suverénně nejlepší střelec svého celku František Mála (22+11), třetím je Lukáš Hrdlička (8+22), který je zase nejlepší nahrávač. V obranných řadách má nejvíce bodl Miroslav Kuncl s 6 body (1+5).

Kobru aktuálně trápí početná marodka, i tak ale bude chtít pocítit po dlouhé době vítězství. Pokud nepočítáme kontumované utkání s Mostem, připsali si braničtí výhru naposledy 9.12. v Letňanech, na svém ledě nevyhráli od zápasu se Sokolovem z 6.12. Čekají tak již měsíc na úspěch, od té doby pětkrát prohráli. Postupně v Jablonci (2:1), Trutnově (4:1), doma s Vrchlabím (4:3 po nájezdech) a Děčínem (6:2) a naposledy na ledě Řisut 5:4. I tak si ale Kobra drží nejlepší produktivitu soutěže se 124 přesnými zásahy.

Statistiky domácích borců jsou stále podobné. Vede Jakub Jedlička s 32 body (15+17) po 27 zápasech. Stále je také nejlepším střelcem. Na druhé pozici je Dominik Novák (10+16), na třetí Martin Čurda (7+17), který má spolu s Jedličkou nejvíce rozdaných asistencí. Mezi obránci je nejproduktivnější Martin Semrád (10+8), po něm je druhý nejlepší střelec Kobry Dominik Šteiner (13+2).Nejvíce trestných minut nasbíral Lukáš Tuma s 55 minutami.

Ve vzájemných utkáních letos zatím zvítězily v obou případech hostující celky. Draci v Praze 6:4, Kobra v Bílině 7:5. V loňské sezóně vyhrála třikrát Kobra (doma 4:2 a 3:1, v Bílině 5:3), Draci na svém ledě získali jednu výhru 6:4. Uvidíme, kdo se bude radovat tentokrát. Zda se Bílina přiblíží magické osmičce nebo se Kobře podaří po měsíci uspět.

Poslední zápasy obou soupeřů

HC Řisuty vs. HC Kobra Praha 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Kos (Rod, Babický), 16. Krpata (Rod, Kos), 18. Choc (Kos, Babický), 31. Babický (Rod, Kužel), 50. Kos (Rod, Kužel) – 10. Chlapík (Antončík), 25. Drahorád (Čurda), 45. Šteiner (Semrád, Jedlička), 60. Novák.

Sestava Kobry: Bílek – Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík R., Skočovský – Čurda, Sovík, Šálek – Novák, Jedlička, Matějček (A) – Tůma, Chlapík, Hlinka – Antončík (C).

HC Draci Bílina vs. HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:3sn (1:3, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Fučík (Procházka), 26. Kobes (Sýkora, Gevorkian), 29. Kolíček, 34. Procházka (Böhm) – 9. Korecký (Babec), 22. Víšek (Brokeš, Peřina), 23. Brokeš (Babec), 60. Pavlů (Havlas, Peřina), 64. Havlas (Víšek).

Sestava Bíliny: Chabr – Petržílka, Polák, Fryč, Běhula, Fučík, Vošta, Šefl, Kuncl – Jirkovský, Hrdlička, Kolíček, Kail, Procházka, Böhm, Gevorkian, Kobes, Sýkora, Mála, Doležal, Havlíček.