18.12.2022

Jsou to hodně důležité tři body v boji o play off, hlásí nová posila Martin Dubský

Tadeáš Podolka, Martina Nová

Naposledy naskočil v kobřím dresu do utkání mladšího dorostu před 10 lety. Proti Benátkám se Martin Dubský vrátil ale v plné parádě a rozhodl důležitý včerejší zápas proti Benátkám nad Jizerou. "Viděl jsem tam puk na mantinelu, pak ho stačilo jenom hodit na branku, kde clonil jeden ze spoluhráčů a padlo to tam," popisoval gólovou situaci 24letý odchovanec Sparty.

Martine, jak bys zhodnotil dnešní výhru proti Benátkám?

Byl to hodně náročný zápas, na vítězství jsme se hodně nadřeli. Jsou to hodně důležité tři body v boji o play off.

Dal jsi rozhodující branku, můžeš nám tu situaci přiblížit?

Viděl jsem tam puk na mantinelu, pak ho stačilo jenom hodit na branku, kde clonil jeden ze spoluhráčů a padlo to tam. Hlavní kredit dávám spoluhráčům.

Pro tebe to byla premiéra v A-týmu Kobry. Jak se zrodil tvůj přestup na Braník?

Zas taková premiéra to nebyla, já jsem tu naskočil na pár zápasů v mladším dorostu. Pan Vrzal mi párkrát volal, protože jsem skončil v Prostějově. Byl jsem také po zranění, tak jsem to probral s agentem a přestoupil jsem. Zatím tu jsem do konce ledna, pak se uvidí podle situace.

Většinu zápasu jste měli navrch, ale ve druhé třetině vás trochu srazily oslabení. Jak bylo složité se s tím vypořádat?

Myslím, že jsme to dobře ubojovali. Musím dát kredit klukům, kteří chodili na oslabení. Myslím, že to rozhodlo zápas, protože ve druhé třetině jsme hráli prakticky jen ve čtyřech.

Jak vyhlížíte příští utkání?

Co jsem slyšel, tak hrajeme až po Vánocích, a na to je ještě brzo...

Co tě čeká na Vánoce?

Ještě jsem nenapsal Ježíškovi, tak uvidím... (smích)

Autor fotografie: Redakce LHK Jestřábi Prostějov