22.10.2022

Matěj Kmec: Jsem tu, abych udělal všechno pro tým

Vojtěch Martinek

Mezi třemi tyčemi branické svatyně v sobotu potřetí v řadě startoval Matěj Kmec, který do týmu přišel teprve nedávno ze severu Čech. Pražský rodák a odchovanec Kobry, jenž v posledních sezónách působil v mládežnických týmech Mladé Boleslavi a Olomouce, nám vyrovnanou bitvu s Letci po jejím konci zhodnotil.

Matěji, máš za sebou těžký zápas s Letňany. Jak bys ho zhodnotil?

Je to škoda. Měli jsme velké šance, ale nepodařilo se nám je zužitkovat. Škoda i těch vyloučení. Z naší strany to byl jinak skvělý zápas, ale body se nám získat nepodařilo.

Ve druhé třetině jste bránili pětiminutové oslabení, jak náročné to pro tebe jako gólmana bylo?

Bylo to těžké, určitě. Na chvilku nás zamkli v pásmu, ale klukům se to podařilo rozkouskovat a pravidelně vyhazovat puky. Byl to skvělý týmový výkon.

Po středečním zápase s Chomutovem teď přijel další těžký soupeř. Který z nich ti sedl líp?

Jednotlivé soupeře určitě vnímám, ale snažím se to moc nerozlišovat. Na každý zápas se připravuji stejně a vždycky do toho jdu s tím, že chci vyhrát.

Na soupisku Kobry jsi přibyl poměrně nedávno, jak se tvůj návrat do Braníku vlastně zrodil?

Přišel jsem z Ústí nad Labem, kde jsem byl trojka. Oslovil mne konkrétně pan Šeba, jestli bych neměl zájem, který jsem určitě měl. Jsem tu, abych udělal všechno pro tým.

Ve středu hrajete znovu doma, tentokrát s Chebem. Co si od toho zápasu slibuješ?

Musíme napravit to dnešní zaváhání proti Letňanům. Čekám, že vyhrajeme.