27.09.2023

Z Písku vezeme bod, Bříška přepsal historii

Martina Nová, Pavel Kovanda

V rámci druhého kola zavítali Braničtí na led píseckých Králů, kde sehráli vyrovnaný zápas. Přestože Kobra celou dobu dotahovala, nevzdala se a zvládla dorovnat i dvoubrankové manko. V prodloužení však rozhodující gól vsítili domácí. Přesto se však jedná o šťastný den Kobry Praha, jelikož Kamil Bříška pokořil hranici 700 bodů ve 2. lize a stává se nejproduktivnějším hráčem v historii třetí nejvyšší české soutěže.

2. kolo, 27.09.2023 v 18:00

IHC Králové Písek

4:3pr.

(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Rousek (Volf), 11. Rousek (Matiášek, Radoš), 42. Hanus (Volf, Rousek), 64. Volf (Ženíšek) – 11. Bříška (Šťastný), 32. Tichý (Matuška, Kvasnička), 55. Dráb (Bříška, Houška). Rozhodčí: Jílek – Kubíček, Figer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

IHC Králové Písek: Kříž – Radoš, Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, Turek, Kurfürst – Matiášek, Volf, Rousek – Hollar, Koupal, Pouzar – Kolář, Ženíšek, Hracholski – Andrle, Brož, Novotný.

HC Kobra Praha: Ondrík – Stejskal, Šteiner, Holý, Duda, Dráb, Dudáček, Pelant – Houška, Bříška, Šťastný – Vlček, Urban, Nagy – Kvasnička, Tichý, Matuška – Janča, Petrák.

Domácí celek začal utkání skvěle. Pokud se někdo opozdil například v bufetu, přišel o přesný úder Tomáše Rouska, jenž si najel z pravé strany mezi kruhy a přesně zavěsil. Stejný hráč o necelých deset minut později předvedl téměř totožnou akci. Tomáš Rousek se odlepil od mantinelu, najel do mezikruží a opět skóroval. Po patnácti vteřinách ale přišla odpověď Kobry. Za dělovkou Kamila Bříšky se písecký brankář pouze ohlédl. Je ale důležité zmínit, že se nejednalo pouze o ledajaký gól. Pro Bříšku to byla trefa, která ho poslala na první místo v historii produktivity třetí nejvyšší české soutěže.

Ve druhé části se více aktivněji jevil celek z hlavního města. Blízko vyrovnání byl Houška, ale nepovedlo se mu dostat kotouč za již položeného Kříže. Vyrovnat se hostům podařilo v polovině utkání. Na Kříže šlo několik střel, ale na ránu v podání Stanislava Tichého byl už písecký muž pod maskou krátký. Poslat Kobru do vedení mohli ve druhé třetině Bříška i Vlček. Ale oba tyto zkušené forvardy dokázal brankář domácích vychytat

Vstup do závěrečného dějství se povedl Králům. Bříška šel na trestnou lavici a Písek si zahrál přesilovou hru pět na tři. Vladimír Hanus dostal nabito, sjel si k levému kruhu a propálil vše, co mu stálo v cestě. Kobra s přibývajícím časem stupňovala tlak, což přineslo kýžený vyrovnávací gól. Pražané udrželi útoční pásmo a Jakub Dráb se trefil přesně mezi betony Richarda Kříže a Kamil Bříška si asistencí připsal svůj 701. bod.

O vítězi tak musel rozhodnout nastavený čas. Štěstíčko se pousmálo na domácí, když Ženíšek objel branku, poslal puk na Lukáše Volfa, který se trefil přesně do pravého horního růžku. Jihočeši tak mají po dvou odehraných zápasech pět bodů v tabulce.