25.10.2023

Vítězství! Kobra přejela Cheb a míří na dvanácté místo

Vojtěch Martinek

Nic netrvá věčně, ani série porážek. Kobra ve středu večer poprvé po sedmi kolech okusila sladkou chuť vítězství, když na svém ledě porazila chebský Stadion 6:2 a připsala si na své konto všechny body. Hned dvakrát se utkání prosadil Filip Vlček, zatímco po jedné brance zaznamenali Tomáš Urban, Vladislav Houška, Tomáš Šťastný a Stanislav Tichý.

10. kolo, 25.10.2023 v 18:00

HC Stadion Cheb

6:2

(2:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Vlček (Šteiner, Ondrík), 19. Urban (Houška, Dráb), 27. Houška (Novák, Šteiner), 46. Šťastný (Vlček, Šteiner), 51. Tichý (Houška, Novák), 58. Vlček (Bříška, Šteiner) – 36. Vašíček (Tóth), 60. Tóth (Šik, V. Stejskal). Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 197. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Šteiner (A), Holý, J. Stejskal, Dráb, Pelant – Vlček, Bříška (A), Šťastný (C) – Houška, Urban, Novák – M. Kvasnička, Tichý, Matuška – Nagy, Petrák, Janča.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Kořán (C), Innanmaa, Šik, V. Stejskal, Strýček, Petrásek, Vogel, Jonák – Prošek, Krutina, Rozhon – Čejka (A), V. Skuhravý, Švec – Tóth, Vašíček, V. Kvasnička – Karpov, M. Skuhravý.

Kobra hned zkraje utkání dostala obrovskou šanci jít rychle do vedení, kterou chytla za pačesy. Po slepených vyloučení Vašíčka s Šikem v přesilovce pět na tři udeřil Filip Vlček, který se po křídle vkradl před chebskou branku a zasunul puk mezi tyči a beton nepřipraveného brankáře. Stadion si následně nadále zkomplikoval situaci sérií dalších trestů, ani jeden z nich ale k další trefě Kobry nevedl.

Necelé dvě stovky diváků se nicméně ještě před koncem periody přeci jen dočkaly dalšího gólu. V předposlední minutě se k Houškově odraženému nahození dostal Tomáš Urban, jenž kotouč doklepl za Kašpara, a zařídil tak domácím dvoubrankový náskok. Skóre se pak až do přestávky neměnilo.

Když domácí fanoušci slavili třetí zásah Kobry, svítil na světelné tabuli nad jednou z branek čas 26:36. Vladislav Houška se tehdy po obehrání bránícího Jonáka dostal až před brankoviště a své sólo uzavřel přesným zakončením, po kterém svěřenci kouče Šeby vedli už o tři trefy.

Chebští sice poté promarnili velkou šanci na snížení, když Tóthovu střelu z voleje Ondrík na poslední chvíli vyrazil betonem, avšak jen pár minut poté se přeci jen zapsali na střeleckou listinu. Jiskru naděje pro Západočechy střelou pod vyrážečku vykřesal Jaroslav Vašíček.

To bylo ale ze strany Stadionu na dlouhou dobu vše. Když se pak pět a půl minuty po startu třetí části se prosadil Tomáš Šťastný, začalo být jasné, že všechny body zůstanou v Braníku. Domácí vítězství pak ještě pojistili Stanislav Tichý s Filipem Vlčkem, přičemž poslední minuty utkání okořenila ještě menší skupinová šarvátka.

Definitivní tečku za listinou střelců pak v čase 59:39 udělal hostující Ferdinand Tóth, jenž upravil skóre na konečných 6:2. Pražané tak prolomili sérii porážek posunuli se na 12. místo tabulky západní skupiny.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Kvůli nemoci Dudy a zranění Dudáčka jsme museli hrát jen na pět beků, ale i přes to se nám podařilo utkání odehrát slušně. Hlavně v přesilovkách se ukázalo, že už jsme se zlepšili. Tam bylo důležité soupeře přehrát. Díky naší disciplinovanosti se nám pak podařilo výsledek udržet a zaslouženě vyhrát."

Jaroslav Vašíček (hráč HC Stadion Cheb): "Co můžu říct... dal jsem dva góly, ale znovu jsme prohráli. Musíme začít lépe bránit, což za mne děláme laxně, a hlavně do zápasů vstupovat lépe. Každý bychom se nad sebou meli zamyslet, nechat na ledě srdce a doufat v body."