03.01.2024

Snaha do poslední chvíle. I tak Kobra Mostu těsně podlehla

Braničtí sehráli na svém ledě po dlouhé době další utkání. V něm přivítali severočeský Most, se kterým dlouho drželi krok a minimálně se jim dařilo dotahovat na rozdíl jediného gólu. Pak sice soupeř odstoupil, ovšem ani to hráče Kobry nezaskočilo a do konce třetiny takřka dorovnali na konečných 5:6. Vyrovnávací trefa už ale nepřišla, proto museli doma skousnout těsnou prohru.

27. kolo, 03.01.2024 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

5:6

(1:1, 1:4, 3:1)

Branky a nahrávky: 16. Bříška (Šťastný, Vlček), 35. Kvasnička (Nagy), 49. Šteiner (Vlček, Duda), 58. Stejskal (Bříška, Houška), 58. Houška (Nagy, Šteiner) – 14. Nedrda (Böhm, Steinocher), 25. Kostourek (Jindra, Šoustek), 31. Jindra (Hocelík, Kostourek), 35. T. Urban II (Böhm), 39. Šimeček (Hocelík, Jindra), 50. Šoustek (Kostourek, Jindra). Rozhodčí: Bernat - Kettner, Brož. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6, 5:6.

HC Kobra Praha: Málek – Stejskal, Šteiner (A), Dráb, Duda, Pelant, Horáček – Vlček, Šťastný (C), Bříška (A) – Houška, Petrák, Novák – Míšek, Nagy, Kvasnička - Švec, Janča.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Steinocher, Nedrda (C), Šoustek, Hocelík, Hoffmann, Havlík, Rykl – Písařík (A), Řehoř, Procházka – Šimeček, Kostourek, Jindra – T. Urban II, Böhm (A), Mical – Buberl.

Braničtí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Už ve druhé minuty je mohl poslat do vedení Dominik Novák bekhendovým blafákem, krátce nato se dostali do šance po křídle. V obou případech byl ale Hosnedl úspěšnější. Šance pokračovaly i nadále, přesto prosadit se Kobře nepovedlo.

Ve čtrnácté minutě tak přišla studená sprcha v podobě trefě Vítězslava Nedrdy po samostatném průniku po pravé straně. Dvě minuty nato se ale Kobře povedlo odpovědět úspěšnou souhrou, kterou zakončil za Hosnedlova záda Kamil Bříška. Po zbytek třetiny byla hra poměrně vyrovnaná, ke gólu už ale nedošlo a oba týmy šly do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina ale naopak zpočátku vyšla lépe Mostu. Hned v 22. minutě vytáhl Roman Málek famózní zákrok proti mosteckému Procházkovi. Mostečtí se ale přeci jen dostali do vedení, a to v čase 24:13. Skórovat se povedlo Milanu Kostourkovi z rychlého brejku.

Své vedení pak Mostečtí navýšili v 31. minutě zásluhou Davida Jindry, který našel volnou skulinu u bližší tyče Málkovy svatyně. Kobře se ovšem povedlo odpovědět a snížit na 2:3. Křižný pas zleva od Nagyho napasoval Matěj Kvasnička pod břevno mostecké svatyně.

Už po 31 vteřinách si ale Most uzmul zpět tříbrankový náskok. Po Böhmově samostatném úniku zakončil přesně z druhé vlny Tomáš Urban. Do konce třetiny pak ještě navýšil mostecké vedení ránou od mantinelu Jaroslav Šimeček. Kobra tedy musela dohánět tříbrankové manko.

Start třetí třetiny byl poměrně vyrovnaný. Své příležitosti si vytvořily oba týmy. Na branku se ale muselo čekat až do čase 48:45, kdy se povedlo Dominiku Šteinerovi doklepnout kotouč, který přeletěl mosteckou klec.

Znovu ale přišla blesková mostecká odpověď. Tentokrát už po osmnácti vteřinách, kdy trefil odražený kotouč Daniel Šoustek. Ani po zbytek periody nebyla na střelecké šance chudá. Gól přišel ze strany branického týmu, jemuž se povedlo podruhé využít přesilovku. Jiřímu Stejskalovi se povedlo zacílit kotouč přesně od modré čáry.

Krátce nato se povedlo Branickým zdramatizovat dorovnáním na rozdíl jediné branky. O gól se postaral v čase 57:44 Vladislav Houška. Kobru ovšem zbrzdilo následné oslabení, proto už k vyrovnávací trefě nedošlo a Mostu podlehla těsně 5:6.