10.01.2024

Povedlo se! Kobra rozstřílela Řisuty a získala důležité body

Úspěšný zápas Branických ve snaze proniknout mezi nejlepší osmičku! Kobra se za ním vydala do Slaného, kde poměřila síly s Řisuty. Už na samém počátku se dostala do vedení, které pak udržela po zbytek zápasu. Navíc jej postupně navýšila až na konečných 8:3. Díky tomu vybojovala v předposledním kole základní části enormně důležité tři body.

29. kolo, 10.01.2024 v 18:00

HC Řisuty

3:8

(0:3, 3:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Bílek (Petráš, Okegawa), 31. Janda (Kolářík, Zeithaml), 33. Petráš (Bílek, Chamrád) – 4. Petrák (Matuška, F. Vlček), 15. F. Vlček (Matuška), 18. F. Vlček (Petrák, Matuška), 21. Šťastný (Šteiner, Nagy), 26. J. Stejskal (Šťastný, Šteiner), 35. Matuška, 55. Bříška (Nagy), 58. J. Stejskal (Šťastný, Bříška). Rozhodčí: Glanc - Jurak, Hlinka. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5, 3:8.

HC Řisuty: Pánek (21. Zeithaml) – Strnad, Kolářík, Janda, Růžička, Malovický – Bílek (C), Patyk, Petráš – K. Pejchal, V. Procházka, Chamrád – Okegawa, Čech, Pulda – Výrut, Mulač, Řepka.

HC Kobra Praha: Málek – J. Stejskal (A), Šteiner, Dráb, T. Duda, Pelant, Horáček – Nagy, Šťastný (C), Bříška (A) – F. Vlček, Petrák, Matuška – S. Tichý, M. Kvasnička, Míšek – Janča.

Samotný start utkání přinesl řadu střeleckých příležitostí. Tu první výraznější si sice připsaly domácí Řisuty, avšak gólová přišla od hráčů Kobry. V čase 3:36 se utrhl dopředu za řisutskou obranu Martin Petrák, před brankou převzal křižný pas od Matušky a následně jej neomylně zavěsil k zadní tyči branky buldoků.

Vzápětí na to měla Kobra další šanci v podobě rychlé přesilovky. Během ní sice k máločemu domácí tým pustila, avšak na další gólovou trefu se čekalo až do patnácté minuty. Tentokrát si Jan Matuška připravil nahrávku pro Filipa Vlčka, který se napřáhl v levém kruhu a z první uklidil kotouč za Pánkova záda.

A do třetice všeho dobrého přišel ještě do konce třetiny další gól z holí Branických. Znovu se o něj postaral Filip Vlček, který se prosmýkl z levého rohu a bekhendem vymetl volný prostor u vzdálenější tyčky. Kobra tak odcházela do kabin jistě radostněji.

Úvod druhé periody byl také pro Branické nepochybně úspěšný. Už po minutě hry pokřtil nového maskovaného muže v řisutské brance Tomáš Šťastný. Tadeáš Zeithaml musel ze své sítě lovit kotouč po úspěšné souhře Šťastného se Šteinerem.

Pak se ale probudil i domácí tým díky přesilové hře. Ke konci 25. minuty našel Petráš přihrávkou doprava Vítězslava Bílka, který rychle zacílil puk do volného prostoru u bližší tyče Málkovy svatyně. Kobra se ale nenechala zahanbit a už po necelé minutě odpověděla, taktéž v početní výhodě. V přečíslení dvou na jednoho z těsné blízkosti skóroval Jiří Stejskal.

Avšak přesilovky hrály důležitou roli i nadále. Řisutům se totiž povedlo využít další početní výhodu a v čase 30:26 znovu snížit na rozdíl třech branek zásluhou Sebastiana Jandy a jeho samostatného úniku za dvojčlennou obranu Kobry. A třetí proměněnou přesilovkou se buldoci přiblížili na dostřel Branických. Bílkovu přihrávku zpoza branky umístil k bližší tyčce Zdeněk Petráš.

Pražané si ale ještě do konce třetiny uzmuli tříbrankový náskok zpět. V čase 34:12 využil Jan Matuška špatné rozehrávky Řisut, najel si kousek dopředu mezi kruhy a vypálil přesně do branky domácího týmu. Právě buldoci se posléze snažili o něco více, avšak na gólovém stavu se už nic nezměnilo, Kobra vstoupila do závěrečné třetiny s vedením 6:3.

Její start nechtěla Kobra nechat náhodě, proto hned začala s napadáním Zeithamlovy svatyně. Obrana Řisut se ale tentokrát držela a díky tomu se i domácím otevřelo několik příležitostí. Blízko skórování byl v 46. minutě Kolářík, který ale trefil jen výstroj Romana Málka. Své vedení si ovšem pojistila až v čase 54:49, kdy se Kamilu Bříškovi povedlo umístit kotouč z mezikruží do řisutské klece.

Buldoci to ale nevzdali a snažili se snížit čtyřbrankový náskok za cenu odvolání gólmana. Šanci jim dalo Šťastného vyloučení, které otevřelo možnost dvojnásobné početní výhody pro Řisuty. Braničtí ovšem toto oslabení přežili bez úhony, naopak v čase 57:52 trefou do prázdné branky definitivně stvrdil vedení Kobry Jiří Stejskal. Ze Slaného si tak odváží v tuto chvíli velmi cenné tři body v boji o nejlepší osmičku.