02.12.2023

Odplata zpečetěna. Druhé derby ovládla Kobra

Martina Nová

V rámci druhého derby v sezóně hostila Kobra Letňany a měla jim co vracet. Po prvních dvaceti minutách vedla o jeden gól, jenže v prostřední části Letci vývoj otočili. třetí třetina už patřila jenom Branickým, kteří třemi góly vybojovali tříbodové vítězství 4:2.

20. kolo, 02.12.2023 v 18:00

HC Letci Letňany

4:2

(1:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Vlček (Šťastný), 54. Šteiner (Houška, Vlček), 57. Šťastný (Houška), 59. Novák - 25. Mrňa (Arnošt, Turek), 56. Mácha (Uhlík, Guryevsky). Rozhodčí: Červenka - Baxa, Jurak. Vyloučení: 5:3, navíc Mrňa 20 min OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 175. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

HC Kobra Praha: Ondrík - Stejskal, Šteiner, Holý, Horáček, Duda, Dráb - Vlček, Tichý, Míšek, Bříška, Nagy, Šťastný, Houška, Novák, Urban, Petrák.

HC Letci Letňany: J. Němeček - Kolářík, Hamšík, Niko, Háva, Guryevsky, Drtina, D. Němeček, Fiala - Mrňa, Jobánek, Poppel, Arnošt, Turek, Poul, Mácha, Uhlík, Ducháč, Korčák, Sklenář, Lebuzík.

Lépe vkročili do utkání domácí, kteří trefou Filipa Vlčka ze 4. minuty otevřeli skóre. Kobru v první třetině držela nad vodou hlavně fungující obrana, která zabrzdila veškerou snahu Letňan. Ty dostaly příležitost vyrovnat v přesilovce, ale Ondríka nepřekonaly.

To, co se Ltecům nepodařilo v úvodní dvacetiminutovce, se jim podařilo v té druhé. Díky střelecké aktivitě nakonec dostali kotouč za kobřího brankáře. Po tlaku před brankou úspěšně za brankovu čáru dostrkal puk Pavel Mrňa. Za minutu později dokonce hosté šli do vedení, rozhozená domácí obrana neubránila střelu od mdoré Adama Máchy. I s trochou štěstí se nakonec Branickým povedlo zbývající část přečkat bez dalšího inkasování.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí s čistou hlavou a opět se spořádanou obranou. Hosté byli střelecky aktivnější, ale i díky Matyáši Ondríkovi se jejich gólový účet nerozrostl. Naopak to byla Kobra, která se chopila střeleckého slova. Vše odstartoval v přesilovce Dominik Šteiner v 54. minutě. Na něj navázal po souhře v útočném pásmu Tomáš Šťastný a vše dovršil gólem do prázdné klece Dominik Novák. Kobra tedy ovládla druhé derby v sezóně výsledkem 4:2.