23.09.2023

Na úvod sezóny vezeme tři body z Benátek!

Martina Nová

Prvním naším soupeřem v novém ročníku 2. ligy byly Benátky nad Jizerou, se kterými Braničtí změřili nejednou síly v přípravě. To se nakonec také vyplatilo, protože Kobra předvedla soustředěný výkon a dokázala vybojovat tři body i přes prvotní manko. Ze Středočeského kraje si do hlavního města odvážíme vítězství 3:2.

1. kolo, 23.09.2023 v 17:00

HC Benátky nad Jizerou

2:3

(0:0, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 23. Zumr (Jankovský, Klodner), 58. Šafránek (Jankovský, Kliment) - 47. Houška (Šťastný, Bříška), 49. Šteiner (Matuška), 50. Bříška (Houška, Šťastný). Rozhodčí: Barek - Jiruška, Landsmann. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil – Mašek, Antoš, Kliment, Klodner, Němeček, Čížek – Řepík, Kučera, Hozák – Zumr, Šafránek, Jankovský – Martínek, Havlas, Dvořák – Plíšek.

HC Kobra Praha: Ondrík - Šteiner, Dráb, Duda, Holý, Pelant – Šťastný, Bříška, Houška - Novák, Urban, Vlček – Matuška, Tichý, Kvasnička – Petrák, Nagy, Janča.

První třetina úvodního utkání nové sezóny 2023/24 příliš šancí nepřinesla. Hrálo se spíše opatrně, k vidění byla jen hrstka střel na branku. O něco aktivnější v této činnosti byli přece jenom hostující borci, všechny jejich pokusy ale pochytal Jaroslav Brázdil. Skóre se tedy poprvé měnilo až po první pauze, kdy benátečtí hráči předvedli hezkou kombinační akci. Jan Klodner přes šíři hřiště vyslal do brejku Václava Jankovského, který celou souhru vyšperkoval přihrávkou na najíždějícího Dominika Zumra a ten zamířil přesně pod víko – 1:0. Pohříchu tato branka byla jedinou v této třetině, oba týmy poté žehraly na nepřesnou koncovku a zejména benáteckým borcům se to ve třetí části krutě vymstilo.

V polovině zápasu Brázdil hasil dobrou příležitost na vyrovnání v podobě šance Vlčka, na druhé straně zkraje 35. minuty vznikl závěr před Ondríkem a po Řepíkově zakončení zůstal puk kdesi pod jeho výstrojí okolo brankové čáry. Benátečtí hráči u branky se sice radovali, avšak rozhodčí Barek kotouč za brankovou čárou neviděl, tudíž branku k domácí nelibosti neuznal. Svou dobrou parketu ke skórování nevyužil Šafránek, dvakrát se nevedlo ani domácímu Kučerovi, kdy zejména jeho druhá velká příležitost volala po gólu. Na druhé straně se zaskvěl Brázdil při šanci Nováka, ale gól nepadl, a tak se šlo do třetí části za hubeného vedení Benátek.

Ve 47. minutě pomohla Kobře k vyrovnání – ve slušně hraném zápase – ojedinělá přesilovka. Martínkovo podražení potrestal Vladislav Houška přesně mířenou střelou pod Brázdilovu lapačku – 1:1. Hosty gól evidentně nakopl a zanedlouho už vedli. Kobra se usadila v útočném pásmu a Dominik Šteiner po vypátrání puku zamířil přesně k tyči – 1:2. Zaskočení domácí záhy inkasovali potřetí. Po buly v útočném pásmu zcela propadli Benátečtí na své útočné modré a brejkovou situaci po přihrávce Houšky využil střelou do odkryté branky loňský benátecký kapitán Kamil Bříška – 1:3. Hozákova šance na snížení skončila na zadním mantinelu, avšak Benátky ještě vykřesaly jiskru naděje dvě minuty před koncem, když po osvědčené spolupráci skóroval po nahrávce Václava Jankovského jeho parťák David Šafránek – 2:3. I přes několik závarů a závěrečném tlaku domácí na vyrovnání nedosáhli, a tak ve vyrovnaném špílu brala body Kobra.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Zápas rozhodl náš laxní vstup do třetí třetiny. Úplně nepochopitelně jsme přestali hrát a mysleli si, že těsné vedení udržíme. Kobra nás ale potrestala. Také nás trošku rozhodil neuznaný gól na 2:0, který všichni viděli, jen rozhodčí ne, což nás mrzí. Úroveň letošní druhé ligy bude neskutečně vyrovnaná. Týmy jdou nahoru. Byl bych rád, kdyby šly nahoru i výkony rozhodčích, aby se takové chyby nestávaly.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Utkaly se výkonnostně hrozně vyrovnané týmy. Mohl vyhrát jeden i druhý. Byli jsme připraveni na všechno. Od začátku to vypadalo, že se budou body dělit. Ve třetí třetině jsme se rozhodli, že to zkusíme zlomit na svoji stranu. Po šťastné přihrávce se to také podařilo. Pro nás to jsou důležité body.