25.11.2023

Kobra veze z Vrchlabí tři body, rozhodl Novák

Martina Nová

Napínavou podívanou nabídl sobotní duel Kobry ve Vrchlabí. Pražané dvakrát vedli o jednu branku, domácí však vždy dokázali srovnat. V samotném závěru ale ztratili nervy a vlivem několika vyloučení po sobě dostali Braničtí nabídku dvojnásobné přesilovky, kterou nepohrdli. Výhru 3:2 vystřelil v 60. minutě Dominik Novák.

18. kolo, 25.11.2023 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

2:3

(0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 34. Chalupa (Kastner, Urban), 50. Kastner (Sýkora, Jirků) – 4. Vlček (Šťastný), 38. Nagy (Šteiner, Šťastný), 60. Novák (Šteiner, Urban). Rozhodčí: Valda – Gabriel, Brož. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 756. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2x.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek – Kerekanič, Sýkora, Boukal, Bendík (A), Hladík, Abraham – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Moník, Urban (C), Krsek – Jirků, Kozák, Chalupa – Tatar, Cerman.

HC Kobra Praha: Běhula (19. Ondrík) – Stejskal, Šteiner (A), Holý, Duda, Horáček, Dráb, Pelant – Petrák, Šťastný (C), Vlček – Houška, Urban, Novák – Kvasnička, Tichý, Nagy – Míšek, Janča.

První třetina na ledě domácího Vrchlabí svěřencům Miloslava Šeby sedla. Braničtí jednak vstoupili do zápasu gólem poté, co se ve 4. minutě blýskl samostatným únikem Filip Vlček, a za druhé měli více ze hry. Vrásky gólmanovi Vackovi přidělali Štastný a Houška, nicméně další trefu nepřidali. V závěru úvodní části musela Kobra střídat brankáře, Richard Běhula měl potíže s bruslemi, a tak ho nahradil v brankovišti Matyáš Ondrík.

Pražané dobře vkročili i do prostřední dvacetiminutovky, Vacek se jusel mít v brance na pozoru, nicméně hráčům s kobrou na dresu se osudnou stalo oslabení. Ve 34. minutě po 10 vtěřinách přesilovku využil David Chalupa. Branické to výrazně nerozhodilo a po odchodu na trestnou lavici vrchlabského střelce také oni proměnili početní výhodu, Martin Nagy úspěšněl tečoval.

Do třetí třetiny se šlo za stavu 1:2 a Vrchlabí předvedlo velkou motivaci otočit nepříznivý stav. Ondrík měl plné ruce práce v brance a dlouho odolával. Nakonec kapituloval v 50. minutě, opět v oslabení po trefě Lukáše Kastnera. Jenže pak jakoby domácí ztráceli nervy a jejich trestná lavice se začala plnit. První přesilovku Kobra nevyužila, nicméně hrou 5 na 3 napohrdla. V čase 59:01 rozhodl o tříbodové výhře Dominik Novák.